Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետ
Faculty of Informatics and Applied Mathematics
:
>
Անահիտ Վաղինակի Հարությունյան

Դոցենտ | Թվային անալիզի և մաթեմատիկական մոդելավորման ամբիոն
Կրթություն
1988 – 1991 թթ. ասպիրանտ, ԳԱ Մաթեմատիկայի ինստիտուտ Հայաստան
1983 – 1988 թթ. ուսանող, մաթեմատիկայի ֆակուլտետ, Երևանի պետական համալսարան, Հայաստան

Գիտական աստիճան
1992 թ. Ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների թեկնածու
Թեմա.«Ինտեգրալ օպերատորների մի դասի սահմանափակությունը բազմաշրջանում անալիտիկ ֆունցիաների անիզոտրոպ տարածություններում»
ԳԱ Մաթեմատիկայի ինստիտուտ, Հայաստան, մասնագիտություն` Ա.01.01 - մաթեմատիկական անալիզ

Աշխատանքային փորձ
2001 թ-ից մ/այժմ Դոցենտ, ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետ, Երևանի պետական համալսարան
01.04.08 - 30.09.08 թթ. Գիտաշխատող, Քյոլնի համալսարան, մաթեմատիկայի ինստիտուտ, Գերմանիա
1992 – 2001 թթ.Ասիստենտ, ինֆորմատիկայի և կիրառականմաթեմատիկայի ֆակուլտետ, Երևանի պետական համալսարան

Կարդացվողդասընթացներ
  • մաթեմատիկական անալիզ,
  • կոմպլեքս անալիզ,
  • ֆունցիոնալ անալիզ,
  • օտիմիզացիա

    Գիտական հետաքրքրությունների շրջանակը
    - մի քանի կոմպլեքս փոփոխականի ֆունկցիաների տեսություն,
    - ֆունկցիոնալ անալիզ,

    Մասնակցությունըդրամաշնորհների
    01.08.95 - 30.07.96 թթ.
    DAAD Պոտզդամի համալսարան, մաթեմատիկայի ինստիտուտ, Գերմանիա
    01.09.96 - 31.12.96 թթ.
    Մաքս-Պլանկ Ինստիտուտ, Պոտզդամի համալսարան, մաթեմատիկայի ինստիտուտ, Գերմանիա
    01.07.01 - 20.09.01 թթ.
    DAAD Պոտզդամի համալսարան, մաթեմատիկայի ինստիտուտ, Գերմանիա
    2001 - 2003 թթ.
    NFSAT CRDF Երևանի պետական համալսարան
    01.07.05 - 31.08.05 թթ.
    DAAD Պադերբորնի համալսարան, մաթեմատիկայի ինստիտուտ, Գերմանիա
    01.02.06 - 30.04.06 թթ.
    DFG Պադերբորնի համալսարան, մաթեմատիկայի ինստիտուտ, Գերմանիա
    01.07.07 - 31.03.08 թթ.
    Հեինրիխ-Հերց հիմնադրամ, Պադերբորնի համալսարան, մաթեմատիկայի ինստիտուտ, Գերմանիա
    01.10.09 - 31.12.08 թթ.
    Հեինրիխ-Հերց հիմնադրամ, Պադերբորնի համալսարան, մաթեմատիկայի ինստիտուտ, Գերմանիա
    01.11.09 - 31.12.09 թթ.
    DAAD Բեռլինի Հումբոլդ Համալսարան, մաթեմատիկայի ինստիտուտ
    01.01.10 - 31.01.10 թթ., 01.10.11 - 30.10.11 թթ. 01.12.11 - 31.12.11 թթ.
    DFG Պադերբորնի համալսարան, մաթեմատիկայի ինստիտուտ, Գերմանիա

    Լեզուներ
    Հայերեն, ռուսերեն, գերմաներեն, անգլերեն

    Մասնագիտական անդամակցություն
    Հայկական մաթեմատիկական ընկերության անդամ

    anahit@ysu.am

  • Anahit V. Harutyunyan , George Marinescu
    Hankel and Berezin Type Operators on Weighted Besov Spaces of Holomorphic Functions on Polydiscs
    2017 | Հոդված/Article
    BULLETIN of TICMI. 2017, 21, 1, pp. 55-60
    |
    Operators on the Besov spaces of holomorphic functions on the unit ball in C^n (Օպերատորները C^n-ում` միավոր գնդում հոլոմորֆ ֆունկցիաների Բեսովի տարածություններում)
    2017 | Հոդված/Article
    ԵՊՀ գիտական տեղեկագիր, Ֆիզիկա և մաթեմատիկա, 2017, հ. 51, #2, էջ 139-145
    |
    Toeplitz Operators onWeighted Besov Spaces of Holomorphic Functions on the Polydisk
    2015 | Հոդված/Article
    Journal of Contemporary Mathematical Analysis (Armenian Academy of Sciences), Armenia, 2015թ․, Vol. 50, No. 4, 176-186 pp.
    |
    A remark on the isomorphic classification of weighted spaces of holomorphic functions on the upper half-plane
    2013 | Հոդված/Article
    Annales Univ. Sci. Budapest, Sect. Comp. 39, 125-135
    $\omega-$ weighted holomorphic Besov space on the unit ball in $C^n$
    2011 | Հոդված/Article
    Comment. Math.Univ. Carolin 52,1 (2011), 37-56
    $\omega-$ weighted holomorphic Besov space on the polydisk
    2011 | Հոդված/Article
    Function Spaes and Applications, vol. 9,1(2011), 1-16
    Holomorphic Besov spaces Bp(ω) (0
    2010 | Հոդված/Article
    Analysis: Vol. 30, No. 4, (2010), pp. 349-364
    A.V.Harutyunyan , G.V. Harutyunyan
    Holomorphic Besov spaces in the polydisc and bounded Toeplitz operators
    2010 | Հոդված/Article
    Analysis: Vol. 30, No. 4, (2010), pp. 365-381
    Duals of holomorphic Besov space on the polydisks and diagonal mappings
    2010 | Հոդված/Article
    Journal of Contemporary Mathematical Analysis (ArmenianAcademy of Sciences) Volume 45, Number 3,(2010) 128-135
    Holomorphic Bloch spaces on the unit ball in $C^n
    2009 | Հոդված/Article
    Comment. Math.Univ. Carolin 50,4(2009), 549-562
    Bounded operators on the weighted spaces of holomorphic functions on the polydisks
    2009 | Հոդված/Article
    Complex Var. Elliptic Equ. 54(1), (2009),23 –40
    Bounded operators on the weighted spaces of holomorphic functions in the polydisks
    2008 | Հոդված/Article
    Math. Scand. 103(2008), 40-52
    On the boundedness of the differentation operator bet- ween weighted spaces of holomorphic functions
    2008 | Հոդված/Article
    Studia Math.,184(3), (2008), 233-247
    Bloch spaces of holomorphic functions in the polydisk J. Funct
    2007 | Հոդված/Article
    Spaces Appl. 5 (2007), no. 3, 213-230
    Describtion of some weighted spaces of holomorphic functions in terms of fractional derivatives
    2006 | Հոդված/Article
    Complex Var. Elliptic Equ. 51 (2006), no. 12, 1103—1112
    About the derivatives of Caushy typ integrals in the polydisc
    2005 | Հոդված/Article
    General Mathematics, Vol.13, No. 4, 3-12, 2005
    About the derivatives of Cauchy type integrals in the polydisc
    2005 | Հոդված/Article
    General Mathematics, 13(2005), no. 4, pp. 3-12
    Toeplitz operators and division theorems in spaces $H^p(\omega)$
    2003 | Հոդված/Article
    2003, Complex Variables, Vol. 48, N.10, pp 803-813
    Toeplitz operators and division theorems in anisotropic spaces of holomorphic functions in the polydisk
    2003 | Հոդված/Article
    2003 Complex Variables,Vol.48, N.4, pp. 347-363
    F.A.Shamoyan, A.V.Harutyunyan
    Toeplitz operators in multidimensional spaces of M.M.Djrbashian
    1995 | Հոդված/Article
    1995 J.Contemp.Math Anal. V.30, N.2, pp.70-78
    A charakteristic of anisotropic spaces of functions holomorphic in the polydisk
    1995 | Հոդված/Article
    1995. J.Contemp.Math Anal. V.30, N.2, pp.29-38
    F.A.Shamoyan, A.V.Harutyunyan
    On anisotropic spaces of holomorphic in the polydisk functions, smooth up to the boundary
    1993 | Հոդված/Article
    1993, J.Contemp.Math Anal. V.28, N.6, pp.50-64