Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետ
Faculty of Mathematics and Mechanics
Մաթեմատիկոս մասնագետների պատրաստումը ԵՊՀ-ում սկսվել է 1924 թ. հասարակագիտական ֆակուլտետի ֆիզիկամաթեմատիկական ենթաբաժնում:
>
“Существование и единственность решения одной граничной задачи для интеграль- ного уравнения свертки с монотонной нелинейностью”
2020 | Հոդված/Article
Изв. РАН. Сер. матем., 84:4 (2020), 198–207; Kh. A. Khachatryan, “Existence and uniqueness of solution of a certain boundary-value problem for a con- volution integral equation with monotone non-linearity”, Izv. Math., 84:4 (2020), 807–815.
Хачатур Хачатрян , А. С. Петросян
“О разрешимости одного класса нелинейных интегральных уравнений Гаммерштейна–Стилтьеса на всей прямой”
2020 | Հոդված/Article
Дифференциальные уравнения и динамические системы, Сборник статей, Тр. МИАН, 308, МИАН, М., 2020, 253–264; Kh. A. Khachatryan, H. S. Petrosyan, “On the Solvability of a Class of Nonlinear Hammerstein–Stieltjes Integral Equations on the Whole Line”, Proc. Steklov Inst. Math., 308 (2020), 238–249.
Хачатур Хачатрян , А.С.Петросян
“Об одном классе интегральных уравнений с выпуклой нелинейностью на полуоси”
2020 | Հոդված/Article
Изв. НАН Армении, математика, 55:1 (2020), 57-71.
Տ. Վ. Գալստյան, Ա. Գ. Մինասյան
On random weighted sum of positive semi-definite matrices (Դրական կիսավորոշյալ մատրիցների պատահական կշիռներով գումարի վերաբերյալ)
2020 | Հոդված/Article
ԵՊՀ Գիտական տեղեկագիր, Ֆիզիկա և մաթեմատիկա, 2020, հ. 54, #2, էջ 96-100
|
The set of 2-genereted C*-simple relatively free groups has the cardinality of the continuum (Հարաբեկանորեն ազատ 2 ծնորդով C*-պարզ խմբերի բազմության հզորությունը կոնտինուում է)
2020 | Հոդված/Article
ԵՊՀ Գիտական տեղեկագիր, Ֆիզիկա և մաթեմատիկա, 2020, հ. 54, #2, էջ 81-86
|
The set of 2-genereted C∗-simple relatively free groups has the cardinality of the continuum
2020 | Հոդված/Article
Proceedings of the YSU, Physical and Mathematical Sciences, 54:2 (2020), 81–86.
С. И. Адян, В. С. Атабекян
О нормальных автоморфизмах свободных групп бесконечно базируемых многообразий
2020 | Հոդված/Article
Матем. заметки, 108:2 (2020), 163–170. https://doi.org/10.1134/S0001434620070159
On the 〈ρ_j,W_j 〉 generalized completely monotone functions (〈ρ_j,W_j 〉 Ընդհանրացված լիովին մոնոտոն ֆունկցիաների մասին)
2020 | Հոդված/Article
ԵՊՀ Գիտական տեղեկագիր, Ֆիզիկա և մաթեմատիկա, 2020, հ. 54, #1, էջ 35-43
|
K. Keryan , A. Khachatryan
A Uniqueness theorem for Franklin series
2020 | Հոդված/Article
J. Contemp. Math. Analysis, 55 (2020), no. 3, 166-178
Henrik Shahgholian , Marius Ghergu, Kim Sunghan
Isolated singularities for semilinear elliptic systems with power-law nonlinearity
2020 | Հոդված/Article
Anal. PDE 13 (2020), no. 3, 701