Մրցույթին մասնակցելու համար դիմումները պետք է ներկայացնել 2020 թ. փետրվարի 12-ից մինչև մարտի 7-ը` ժամը 16:00-18:00-ն (բացի շաբաթ, կիրակի և հանգստյան օրերից), «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի քարտուղար Գրիգոր Հայրապետյանին առձեռն կամ փոստով (հասցեն՝ ՀՀ, ք. Երևան, 0025, Ալեք Մանուկյան 1, ԵՊՀ, Կենտրոնական մասնաշենք, թիվ 508 աշխատասենյակ):
ԵՊՀ ռեկտորի թափուր պաշտոնի մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ ներկայացվող փաստաթղթերին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Տեղեկացնենք, որ ԵՊՀ ռեկտորի թափուր պաշտոնի հավակնորդների առաջադրման, ընտրությունների անցկացման, ռեկտորի նշանակման և նրա հետ աշխատանքային պայմանագրի կնքման կարգը սահմանվում է «Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամի ռեկտորի ընտրության կանոնակարգով, որը տեղադրված է ԵՊՀ ինտերնետային պորտալի «Փաստաթղթեր» կայքում (documentation.ysu.am):

Candidates with Doctoral Degree and scientific title of professor can apply.
Applications (original documents) shall be submitted by 2020 February 12 to March 7, 16: 00-18: 00 (except Saturdays, Sundays and weekends), by hand or by mail to the Secretary of the Board of Trustees of the Yerevan State University Foundation (Address: RA, 0025 Yerevan, St. Alek Manukyan 1, YSU, Central Building, Office No. 508, Secretary of the Board of Trustees Grigor Hayrapetyan).
For more information please check here and contact Secretary of the YSU Board of Trustees Grigor Hayrapetyan (tel. 043-66-19-22, email: board@ysu.am).
You can find here all the documents required to participate in the vacant position of YSU Rector.
The Rules of Election of the Rector of "Yerevan State University" Foundation establish the procedure for holding a vacant position of YSU Rector, appointing a Rector and concluding an employment contract with him.