Հունվարի 22-ին կայացած նիստի ժամանակ Գևորգ Մուրադյանը, անդրադառնալով ԵՊՀ ՈՒԽ նախագահ Դավիթ Ափոյանի՝ ուսանողներին հանդիպելու և նրանց հետ անմիջական շփումներ ունենալու առաջարկին, պատրաստակամություն հայտնեց պարբերաբար քննարկումներ կազմակերպելու ուսանողների հետ:
Դիմելով ֆակուլտետների ներկայացուցիչ ուսանողներին՝ Գևորգ Մուրադյանը հետաքրքրվեց առկա խնդիրներով:
Անդրադառնալով բուհերի տված գիտելիքներին՝ Գևորգ Մուրադյանը շեշտեց գիտելիքները կիրառական դաշտ բերելու անհրաժեշտությունը, քանի որ գործատուներին հիմնականում չի բավարարում միայն ակադեմիական գիտելիքը: Նա նշեց, որ այս առումով պետք է զարգացնել կրթական ծրագրերը և ուսանողներին տալ լիարժեք կիրառական գիտելիքներ:
Քննարկելով ԵՊՀ-ում ուսումնառության մատչելիությունը՝ ուսանողները տեսակետներ հնչեցրեցին գին-որակ հարաբերակցության վերաբերյալ: Կարծիքներ հնչեցին, որ եղած գնի համեմատ ստացված կրթությունն ընդհանուր առմամբ դրական է գնահատվում:
Գևորգ Մուրադյանը այս հարցի վերաբերյալ նշեց, որ ուսանողների պահանջատիրությունը լավ ձևավորված չէ, և պետք է պայքարել ոչ թե բավարար, այլ որակյալ կրթության համար:
ՈՒԽ նախագահության անդամները ներկայացրին ուսանողներին հուզող խնդիրների հիմնական մասը: Ինչպես հայտնի է, դրանց շարքում են հայալեզու գրականության պակասը, վարձավճարների ժամկետների հետ կապված խնդիրները:
Քննարկման ավարտին Գևորգ Մուրադյանը նշեց, որ իր բոլոր որոշումները լինելու են առավելագույնս օբյեկտիվ և կապ չեն ունենալու ո՛չ երեկվա, ո՛չ այսօրվա, ո՛չ վաղվա քաղաքական կողմնորոշման հետ և խոստացավ այսպիսի հանդիպումները պարբերական դարձնել:

During the session held on January 22, referring to the suggestion of the SC Chairman David Apoyan to have a meeting with students and communicate with them, Gevorg Muradyan expressed willingness to hold meetings with students periodically.
Turning to the students representing faculties Gevorg Muradyan asked about their problems. Touching upon the knowledge provided by the university, Gevorg Muradyan stressed the necessity of bringing knowledge into practice as employers are not satisfied with solely academic knowledge. He emphasized that it’s vital to develop educational programs to provide students with complete practical knowledge.
Discussing the availability of education at YSU students expressed opinions about the relation between price and quality. In comparison with the price the quality of knowledge was mainly considered satisfactory. Gevorg Muradyan noted in this regard that the demands of students are not well-formulated, and they must claim not satisfactory but high-quality education.
The members of the SC presidium presented the main problems of students’ concern. Among them are the insufficient quantity of literature in Armenian, problems with the terms of tuition fees.
At the end of the discussion Mr. Muradyan mentioned that all his decisions will be maximally objective and won’t deal with any political orientation and promised to hold such meetings more regularly.
On December 4, on the joint initiative of YSU Faculty of Law and Student Scientific Societies of Student Scientific Societies, a panel discussion was held on "International recognition of Artsakh. Historical-legal review "
In a conversation with us, SSS Chairman Mary Panosyan told us about the methods used to organize effective events during this time.