Կարեն Ալեքսանդրի Քեռյան
Կենսագրություն
Կրթություն
2001-2005 թթ., Մաթեմատիկայի ֆակուլտետ, Երևանի պետական համալսարան, բակալավր
2005-2007թթ., Մաթեմատիկայի ֆակուլտետ, Երևանի պետական համալսարան, մագիստրատուրա
2007-2009թթ., Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետ, Երևանի պետական համալսարան, ասպիրանտուրա

Գիտական աստիճան
Ֆիզմաթ. գիտ. թեկնածու
Թեկնածուական թեզ` «Ֆրանկլինի ընդհանուր պարբերական համակարգի բազիսության հարցեր», Երևանի պետական համալսարան, 2009թ.

Աշխատանքային փորձ
2013թ.-ից առ այսօր - Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի ասիստենտ
2009թ.-ից առ այսօր - ԵՊՀ Մաթեմատիկական անալիզի և ֆունկցիաների տեսության ամբիոնի ասիստենտ
2008–2009թթ. ԵՊՀ Մաթեմատիկական անալիզի և ֆունկցիաների տեսության ամբիոնի դասախոս

Կարդացվող/ված դասընթացներ
Մաթեմատիկական անալիզ
Չափի տեսություն

Գիտական հետաքրքրությունների շրջանակը
Օրթոգոնալ շարքեր
Հարմոնիկ անալիզ
Ֆրեյմներ

Լեզուներ
Հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն

Կարեն Ալեքսանդրի Քեռյան

Ասիստենտ | Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի ֆակուլտետ - Մաթեմատիկական անալիզի և ֆուկցիաների տեսության ամբիոն
 
 

Հոդված/Article

K. Keryan

Orthonormal spline systems on R with zero means as bases in H^1(R) | Analysis Mathematica. 2017, 43 (4), pp. 581-601

Геворкян Г. Г., Керян К. А.

О локальной эквивалентности мажоранты частичных сумм и функции Пэли для рядов Франклина | Известия НАН Армении: Математика. 2017, 52, 1, стр. 47-58

К. А. Керян

O базисности в H^1(R) ортонормальных систем сплайнов на R с нулевыми средними | Доклады НАН РА. 2017, 117, стр. 14-20

К. А. Керян

Теорема единственности для рядов Франклина | Известия НАН Армении: Математика. 2017, 52, стр. 26-38

K. A. Keryan

Uniqueness theorem for sequences of piecewise polynomial functions | Armenian Journal of Mathematics. 2017, 9. 1, pp. 28-34

Կ. Ա. Քեռյան

On recovery of a Franklin series from its sum (Ֆրանկլինի շարքի իր գումարից վերականգման մասին) | ԵՊՀ գիտական տեղեկագիր, Ֆիզիկա և մաթեմատիկա, 2017, հ. 51, #2, էջ 151-157 |

Կ. Ա. Քեռյան

An example of double Fourier–Haar series with a nonregular subseries (Անկանոն ենթաշարքով կրկնակի Ֆուրիե–Հաարի շարքի օրինակ) | ԵՊՀ գիտական տեղեկագիր, Ֆիզիկա և մաթեմատիկա, 2017, հ. 51, #1, էջ 18–21 |

Геворкян Г. Г., Керян К. А.

Об одной системе кусочно линейных функций с нулевыми интегралами | Известия НАН Армении: Математика, 2016, 51, 2, стр. 3-16

К. А. Керян

О безусловной базисности в H^1(R) системы функций Франклина с нулевыми средними | Известия НАН Армении: Математика, 2016, 51(6), стр. 43-71

К. А. Керян

Теорема единственности для кратных рядов Чисельского | Доклады НАН РА. 2016, 116(4), стр. 263-270

G.G. Gevorkyan, K.A. Keryan

On a system of piecewise linear functions with vanishing integrals on | Journal of Contemprorary Mathematical Analysis, 2016, 51(2) , 68-78

К. А. Керян

Одна теорема единственности аддитивных функций и ее приложение к некоторым ортогональным рядам | Матемематические Заметки (Mathematical notes). 2015, 97(3), стр. 382-396

К. А. Керян

Общая периодическая система Франклина как базис в пространстве B^1(T) | Доклады НАН РА. 2015, 115(3), стр. 178-184 |

K.A. Keryan

General periodic Franklin system as a basis in B^1(T) | (in Russian) Reports of NAS RA, (2015), 115(3), 178-184

K.A. Keryan

Uniqueness theorem for additive functions and its application to orthogonal series | Mat. Zametki 97(3), 382-396, 2015

Г.Г. Геворкян, К.А. Керян

Об одном базисе пространства H^1(R) , состоящем из кусочно линейных функций | Доклады НАН РА, (2014), 114(3),187-191

G.G. Gevorkyan, K.A. Keryan

On a generalization of general Franklin system on R | Journal of Contemporary Mathematical Analysis 49(6), 309-320, 2014

G. G. Gevorkyan, K A. Keryan

On general Franklin system on R1 | Dokl. Nauk Armenii, 113: 4(2013), 331-336

K.A.Keryan, A.S.Martirosyan

A uniqueness theorem for series by Stromberg’s system | J. Contemp. Math. Anal., 47 (2012), №6, 278-292

К.А. Керян, Г.Г. Геворкян

Об абсолютной и безусловной сходимости рядов по общей системе Франклина | Изв. РАН. Сер. Матем., 73:2(2009), 69-90

G. G. Gevorgyan, K. A. Keryan

On the absolute and unconditional convergence of series in the general Franklin system | (Russian) Izv. Ross. Akad. Nauk Ser. Mat. 73 (2009), no. 2, 69-90; translation in Izv. Math. 73 (2009), no. 2, 279–300

K. A. Keryan

On boundedness of L2 projections on the space of periodic splines of order 3 | East J. on Approx. , 14:4 (2008), 451-465

К.А. Керян

Об ограниченности норм проекторов на пространство периодических спайнов третьего порядка | Доклады НАН Армении, 108:3 (2008), 197-202

К.А. Керян, М.П. Погосян

Общая периодическая система Франкли- на как базис в H1[0,1] | Изв. НАН Армении, Сер. Математика, 40:1(2005), 61-84

К.А. Керян

Безусловное базисное свойство общей периодической системы Франклина в Lp[0,1], 1 | Изв. НАН Армении, Сер. Математика, 40:1(2005), 18-60