Սերգո Արմենակի Եպիսկոպոսյան
Կենսագրություն
Կրթություն
ԲՈՒՀ - Մաթեմատիկայի ֆակուլտետ, Երևանի պետական համալսարան, 1991 - 1996 թթ.
Մագիստրատուրա - Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարան (ՀՊՃՀ), 1996 - 1998 թթ.
Ասպիրանտուրա - ՀՊՃՀ, 1998 - 2001 թթ.

Գիտական աստիճան
թեկնածուական - «L1 կշռային տարածություններում եռանկյունաչափական և Ուոլշի համակարգերով ունիվերսալ շարքեչի գոյության մասին», 1999 թ., Երևանի պետական համալսարան

Աշխատանքային փորձ
2000 թ-ից գիտ. աշխատող, Երևանի պետական համալսարան

Կարդացվող դասընթացներ
Մաթեմատիկական անալիզ
Չափի տեսություն

Գիտական հետաքրքրությունների շրջանակը
Մոտարկումների տեոսություն, օրթոգոնալ շարքեր, ազդանշանների տեսություն

Լեզուներ
Հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն

Մասնագիտական անդամակցություն
Հայաստանի մաթեմատիկոսների միության անդամ

sergoep@ysu.am

Սերգո Արմենակի Եպիսկոպոսյան

Դոցենտ | Ֆիզիկայի ֆակուլտետ - Բարձրագույն մաթեմատիկայի ամբիոն
 
 

Հոդված/Article

С.А. Епископосян, Г.Г. Казарян, А.А. Саргсян

O тригонометрических рядах с монотонными коэффициентами | "МАТЕМАТИКА В ВЫСШЕЙ ШКОЛЕ", 2011, Том 7, № 1, ст. 43-48

Епископосян С.А., Казарян Г.Г., Саргсян А.С.

О тригонометрических рядах с монотонными коэффициентами | Մաթեմատիկան բարձրագույն դպրոցում, 2010 թ., հատոր 6, թիվ 3 , էջ 21-29

Епископосян С.

О сходимости рядов Фурье относительно обобщенной системы Уолша | Մաթեմատիկան բարձրագույն դպրոցում, 2008 թ., հատոր 4, թիվ 2-3 , էջ 11-15

Епископосян С., Мадоян С.

О константах Лебега по обобщенной системе Уолша | Մաթեմատիկան բարձրագույն դպրոցում, 2008 թ., թիվ 4, էջ 16-21

S.A. Episkoposian

On the divergence of Greedy algorithms with respect to Walsh subsystems in L1 | Nonlinear Analysis, Theory, Methods & Applications, Volume 66, Issue 8, 2007, Pages 1782-1787

S.A. Episkoposian

On greedy algorithms with respect to generalized Walsh system | Global Journal of Pure and Applied Mathematics, V.3 , N 1, 2007, pp. 77-86

S.A. Episkoposian

Existence of double Walsh series universal in weighted L1[0,1]2 spaces | International Journal of Modern Mathematics, 2(2), 2007, pp. 231–247

С. А. Епископосян

О расходимости гриди алгоритма относительно обобщенной системы Уолша по норме L1 | Известия НАН Армении: математика, English translation, "Journal of Contemporary Mathematical Analysis", том. 41, н. 2, 2006, стр. 14–25

S.A. Episkoposian

On the existence of universal series by trigonometric system | Journal of Functional Analysis, 2006, V. 230, p. 169-189

S. A. Episkoposian, M. G. Grigorian

Universal series by trigonometric system in weighted L1 [0,1] spaces | International Journal Mathematics and Mathematical Scianeses , 2006, Art. ID 62909, p. 1–13

S.A. Episkoposian

On divergence of Greedy algorithm by generalized Walsh systems in L1 | Izvestiya Natsionalnoi Akademii Nauk Armenii, English translation: Journal of Contemporary Mathematical Analysis, Vol.41, n.2, 2006, p. 14 – 24

С. А. Епископосян, Г.Г.Казарян

О расходимости алгоритма “Greedy” относительно системы Уолша | Մաթեմատիկան բարձրագույն դպրոցում, 2005 թ., թիվ 3, էջ 16-22

С. А. Епископосян

Представление функций весового класса L1 триго-нометрическими рядами | Մաթեմատիկան բարձրագույն դպրոցում, 2004 թ., թիվ 4, էջ 36-43

С. А. Епископосян

О нуль-рядах по тригонометрической системе | Մաթեմատիկան բարձրագույն դպրոցում, 2003 թ., թիվ 1, էջ 36-43

S.A. Episkoposian

On the existence of universal series by Walsh system | Izvestiya Natsionalnoi Akademii Nauk Armenii, 2003, v.38 , n.4, p. 16–32

S.A. Episkoposian, M.G.Grigorian

Representation of functions on the weighted space L1 by trigonometric and Walsh series | Analysis Math., 2001, v. 27. p. 261-277

Ս. Ա. Եպիսկոպոսյան

О расходимости рядов Фурье-Уолша (Ֆուրյե-Ուոլշի շարքերի տարամիտության մասին) | ԵՊՀ Գիտական տեղեկագիր, Բնական գիտություններ, 2000, #2, էջ 19-23 (ռուսերեն) |

Епископосян С.А

О расходимости рядов Фурье-Уолша | Уч. Записки, ЕГУ, 2000, N 2, с. 19-23

S.A. Episkoposian

On the series by Walsh system universal in weighted spaces L1 | Izvestiya Natsionalnoi Akademii Nauk Armenii, 1999, v.340, n.2, p. 16-32

S. A. Episkoposian, M. G. Grigorian

On universal trigonometric series in weighted spaces Լ1 | East Journal on Approximations, 1999, v.5, n.4, 483-492