Վահրամ Ժորայի Դումանյան
Կենսագրություն
Կրթություն
ԵՊՀ, Երեւան; ԽՍՀՄ ԳԱ Վ.Ա.Ստեկլովի անվան Մաթեմատիկական ինստիտուտ, ք.Մոսկվա

Գիտական աստիճան
ֆ.մ.գ.դ. – «Երկրորդ կարգի ընդհանուր էլիպսական հավասարումների համար Դիրիխլեի խնդրի մասին», 2012, ԵՊՀ, ք. Երևան
ֆ.մ.գ.թ. – «Հիպերբոլական հավասարումների լուծումների հավասարաչափ քվազիասիմպտոտիկայի մասին», 1990, ԽՍՀՄ ԳԱ Վ.Ա.Ստեկլովի անվան Մաթեմատիկական ինստիտուտ, ք.Մոսկվա

Աշխատանքային փորձ
ԵՊՀ, Երեւան; ԽՍՀՄ ԳԱ Վ.Ա.Ստեկլովի անվան Մաթեմատիկական ինստիտուտ, ք.Մոսկվա; Ս.Բանախի անվան միջազգային մաթեմատիկական կենտրոն, Վարշավա, Լեհաստան; Թրիերի համալսարան, Գերմանիա; Պադերբորնի համալսարան, Գերմանիա

Կարդացվող դասընթացներ
Դիֆերենցիալ հավասարումներ, Մաթեմատիկական ֆիզիկայի հավասարումներ

Գիտական հետաքրքրությունների շրջանակը
Մասնական ածանցյալներով դիֆերենցիալ հավասարումներ, ֆունկցիոնալ անալիզ

Մասնակցությունը դրամաշնորհների
DAAD, Գերմանիա, 2003, 2006, 2011

Լեզուներ
Հայերեն, անգլերեն, ռուսերեն

Մասնագիտական անդամակցություն
Հայկական մաթեմատիկական ասոցիացիայի անդամ, մասնագիտական խորհդի անդամ

Պարգևներ
ԵՊՀ ոսկե մեդալ, ՀՀ ԿԳՆ ոսկե մեդալ

duman@ysu.am

Վահրամ Ժորայի Դումանյան

Դեկան | Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետ
 
 

Գիրք/Book

Վ. Ժ. Դումանյան

Մաթեմատիկական ֆիզիկայի հավասարումներ | Դասագիրք: ԵՊՀ հրատ.: 2017թ․, 132 էջ, Հայաստան, Երևան

Վահրամ Դումանյան

Մաթեմատիկական ֆիզիկայի հավասարումներ | Դասագիրք, Երևան, ԵՊՀ հրատ., 2017 143 էջ |
 

Հոդված/Article

Dumanyan V. Zh.

On the estimation of for solutions of second order elliptic equations | Uchenye zapiski Yerevan State University, No. 2(2008), p. 145-147. (Russian)

Dumanyan V. Zh.

On the boundedness of Dirichlet's weight integral for solution of the Dirichlet problem for the second order elliptic equation | Reports of NAS RA, v. 108, No. 1, 2008, p. 45-49. (Russian)

Dumanyan V. Zh.

On the near the boundary behaviour of solution of the Dirichlet problem for the general second order elliptic equation | Reports of NAS RA, v. 108, No. 2, 2008, p. 110-116. (Russian)

Dumanyan V. Zh.

On the boundary values of solution of the Dirichlet problem for the second order elliptic equation | Proceedings of the Second Russian-Armenian workshop on mathematical physics, complex analysis and related topics, 5-11 October, 2008, Moscow, Russia, p. 32. (Russian)

Վ. Ժ. Դումանյան

Об оценке int(|du|^2) для решений эллиптических уравнений второго порядка (Երկրորդ կարգի էլիպսական հավասարումների լուծումների համար int(|du|^2)-ի գնահատականի մասին) | ԵՊՀ Գիտական տեղեկագիր, Բնական գիտություններ, 2008, #2, էջ 145-147 (ռուսերեն) |
1   2   3   4   5   6   7  |  Տեսնել բոլորը
 

Թեզիս/Thesis

Dumanyan V.

On solvability of a Dirichlet problem with the boundary function in L2 for the second-order elliptic equation | International Conference HARMONIC ANALYSIS AND APPROXIMATIONS, VI 12 - 18 September, 2015 Tsaghkadzor, Armenia Yerevan, 2015-09-12, p. 30 |

В.Ж.Думанян

Линейные уравнения эллиптического типа | Изд-во: Palmarium Academic Publishing, 2012, с. 184

Dumanyan V. Zh.

On solvability of the Dirichlet problem for a general second-order elliptic equation | Third International Conference on Mathematical Physics and Its Applications, August 27 – September 1, 2012, Samara, Russia. Abstracts, p. 127-128

Dumanyan V. Zh.

On solvability of the Dirichlet problem for a general second-order elliptic equation | International Conference «Differential Equations and Related Topics» dedicated to Ivan G. Petrovskii, XXIII Joint Session of Petrovskii Seminar and Moscow Mathematical Society, May 30–June 4, 2011, Moscow, Russia. Abstracts, p. 183-184

Dumanyan V. Zh.

On the quasiasymptotics of solutions of hyperbolic equations | Second Soviet conference «New approaches to the solving of differential equations» (May 30 – June 1, 1989, Drogobeach, Ukraine, USSR), Proc. of the conference, Moscow, 1991, p. 63