Չեխիայում կանցկացվի ամառային դպրոց, որի շրջանակում մասնակիցները կսովորեն չեխերեն և կհարստացնեն իրենց գիտելիքները Չեխիայի մասին:
Դպրոցը կանցկացվի ս․թ․ սեպտեմբերի 3-17-ը Հրադեցի Կրալովեի համալսարանի փիլիսոփայական ֆակուլտետում:
Գերմանիայի Բունդեսթագը փնտրում է բարձր որակավորում ունեցող, նվիրյալ և քաղաքականությամբ հետաքրքրվող երիտասարդների, որոնք կամենում են ակտիվորեն և ամենայն պատասխանատվությամբ մասնակցել իրենց երկրի ժողովրդավարական ապագայի կերտմանը:
Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի այն երիտասարդները, որոնք շատ լավ...
Համալսարանականները հնարավորություն ունեն կրթաթոշակային ծրագրի շրջանակում առցանց ձևաչափով հենց լեզվակրի մատուցմամբ սովորելու իսպաներեն։
Ծրագրի մանրամասներին հնարավոր է ծանոթանալ այստեղ:
Հայաստանի Հանրապետությունում Իրաքի Հանրապետության դեսպանությունը հայտարարում է 2024-2025 ուսումնական տարվա համար Իրաքի Հանրապետության 59 պետական և ոչ պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների կողմից առաջարկվող կրթաթոշակներին դիմելու հնարավորության մասին:
Վերոնշյալ բարձրագույն ուսումնական...
ԵՊՀ ուսանողներն ունեն փորձաշրջան անցնելու հնարավորություն Լեհաստանում:
Փորձաշրջանի վերաբերյալ մանրամասներին հնարավոր է ծանոթանալ այստեղ:
Անհրաժեշտ այլ տեղեկությունների հնարավոր է ծանոթանալ՝ անցնելով հետևյալ հղումով՝ https://faru.edu.pl/en/scholarships։
Մինչև 35 տարեկան հայ երիտասարդները հնարավորություն ունեն դիմելու «Գալուստ Գյուլբենկյան» հիմնադրամի հայտարարած կրթաթոշակների մրցույթին՝ «Աշխարհաքաղաքականություն, միգրացիա և ինքնություն Կենտրոնական Եվրասիայում» միջազգային համաժողովին մասնակցելու համար:
Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպությունը և Բուխարեստի գիտության և տեխնոլոգիայի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանը կազմակերպում են «Միջազգային հարաբերություններ» մասնագիտացմամբ ամառային դպրոց 20-ից 28 տարեկան ֆրանսիախոս երիտասարդների համար:
Մասնակիցներին ներկայացվող պահանջներն են.
լինել ուսանող կամ...
Էդինբուրգի համալսարանն ընձեռում է 12 ամսով հետազոտական աշխատանք կատարելու հնարավորություն։
Մանրամասները՝ Բրիտանական խորհրդի կայքէջում։
Նյու Յորքի համալսարանը հայտարարում է կրթաթոշակի մրցույթ:
Կրթաթոշակի մրցույթին դիմելու պայմաններին և ընթացակարգին հնարավոր է ծանոթանալ այստեղ: