3. «1925 թ. խորհրդաթուրքական պայմանագիրը և հայկական գործոնը. հայացք 100 տարի անց» խորագրով միջազգային գիտաժողով ԵՊՀ-ում
09:00 - 16:00
«1925 թ. խորհրդաթուրքական պայմանագիրը և հայկական գործոնը. հայացք 100 տարի անց» խորագրով միջազգային գիտաժողով ԵՊՀ-ում
Ս.թ. նոյեմբերի 20-21-ը՝ ժամը 09:00-16:00-ն, ԵՊՀ գիտխորհրդի նիստերի դահլիճում Արևելագիտության ֆալուլտետը Սանկտ Պետերբուրգի պետական համալսարանի արևելյան ֆակուլտետի, Ռուսաստանի Դաշնության Մ. Վ. Լոմոնոսովի անվան Մոսկվայի պետական համալսարանի (ՄՊՀ) Ասիայի և Աֆրիկայի երկրների ինստիտուտի և Լայպցիգի համալսարանի (Գերմանիա) հետ համատեղ կազմակերպում է «1925 թ. խորհրդաթուրքական պայմանագիրը և հայկական գործոնը. հայացք 100 տարի անց» խորագրով միջազգային գիտաժողով:

3. International Conference at YSU: "The 1925 Soviet-Turkish Treaty and the Armenian Factor: A Look 100 Years Later"
09:00 - 16:00
International Conference at YSU: "The 1925 Soviet-Turkish Treaty and the Armenian Factor: A Look 100 Years Later"
On November 20-21, 2025, from 9:00 a.m. to 4:00 p.m., in YSU Academic Council Session Hall, an international conference titled "The 1925 Soviet-Turkish Treaty and the Armenian Factor: A Look 100 Years Later" will be held organized by YSU Faculty of Oriental Studies, in cooperation with the Faculty of Oriental Studies of Saint Petersburg State University, the Institute of Asian and African Countries of Lomonosov Moscow State University (Russia), and Leipzig University (Germany).