Международное сотрудничество
Подписано межуниверситетское соглашение между ЕГУ и Университетом Генуи
Между Ереванским государственным университетом и Генуэзским университетом (UniGe) подписано межвузовское соглашение, направленное на укрепление и развитие существующих научных и образовательных связей между двумя академическими структурами.
Համաձայնագրի շրջանակում կողմերը կհամագործակցեն կրթության, գիտության, կառավարման և մշակույթի ոլորտներում՝ իրականացնելով մի շարք ծրագրեր՝ ուղղված սոցիալական, մշակութային և տնտեսական զարգացմանը։ Միջբուհական համաձայնագրի շրջանակում նախատեսվում են հետևյալ գործողությունները՝
բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների, դասախոսների, պրոֆեսորների, գիտաշխատողների և վարչական աշխատակազմի համար շարժունակության ծրագրեր,
գիտական երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող նախագծերի շրջանակում համագործակցություն, բարդ տեխնիկական/գիտական սարքավորումների օգտագործման վերաբերյալ գիտելիքի փոխանակում,