4. Անգլերեն լեզու, իտալերեն լեզու և հաղորդակցություն
Համաձայն «ՀՀ պետական և ոչ պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ ընդունելության (ըստ բակալավրի կրթական ծրագրի) կարգ»-ի՝ ՀՀ Կառավարության որոշման (26 ապրիլի, 2012 թվական, N 597–ն)՝ դիմորդները հանձնում են ընդունելության քննություններ հետևյալ առարկաներից.
• անգլերեն (գրավոր) կամ իտալերեն (գրավոր)՝ մրցութային,
• հայոց լեզու (գրավոր)՝ մրցութային։
• Ուսանողներին տալ հիմնարար գիտելիքներ իտալերենին և անգլերենին առնչվող բանասիրական, թարգմանաբանական, երկրագիտական և հարակից այլ գիտակարգերի վերաբերյալ,
• պատրաստել իտալերեն և անգլերեն գործնական հաղորդակցության ոլորտի բարձրակարգ և մրցունակ մասնագետներ,
• զարգացնել ուսանողների անգլիալեզու և իտալալեզու հաղորդակցական հմտություններ՝ բոլոր բաղադրիչներով` խոսքային, լեզվամշակութային, ճանաչողական և այլն։
Կրթական ծրագիրն ապահովում է միջմշակութային, լրագրային, զբոսաշրջային, համացանցային, տեսալսողական և հաղորդակցության այլ ոլորտներում գործածվող անգլերենի և իսպաներենի հենքային գիտելիքների ուսուցում, ինչը հնարավորություն կընձեռի արդի աշխատաշուկայում երկլեզու լայն գործունեություն ծավալելու։
«Անգլերեն լեզու, իտալերեն լեզու և հաղորդակցություն» կրթական ծրագրի շրջանավարտները իրենց մասնագիտությամբ կարող են աշխատել պետական և ոչ պետական հետևյալ հաստատություններում՝ ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի և այլ նախարարություններ, ՄԱԿ-ի գրասենյակ, դեսպանատներ, հյուպատոսություններ, միջազգային այլ կառույցներ, ՀՀ բանկեր, նոտարական գրասենյակներ, մասնավոր ընկերություններ, միջնակարգ ու մասնավոր ուսումնական հաստատություններ, գործարար և ինովացիոն տեխնոլոգիաների հաղորդակցության տարբեր ոլորտներ, տուրիստական կազմակերպություններ և այլն:
Ծրագրի շրջանավարտները հնարավորություն ունեն ուսումը շարունակելու ինչպես Երևանի պետական համալսարանի, այնպես էլ ուսումնական այլ հաստատությունների մագիստրատուրայում։

4. English, Italian languages and communication
According to the RA Government's Decision (April 26, 2012, No. 597) "Regulations for Admission to RA State and Non-State Higher Educational Institutions (according to Bachelor's Educational Program)", applicants pass entrance exams in the following subjects:
• English (written) or Italian (written): competitive,
• The Armenian language (written): competitive.
• To provide students with basic knowledge of philology, translation, geography, and other related disciplines related to Italian and English,
• To prepare high-quality and competitive specialists in the field of Italian and English practical communication,
• To develop students' English and Italian communication skills with all components: verbal, linguistic, cultural, cognitive, etc.
The educational program provides basic knowledge of English and Spanish used in intercultural, journalistic, tourism, Internet, audio-visual, and other fields of communication, which will provide an opportunity to carry out a wide range of bilingual activities in the modern labor market.
Graduates of the "English language, Italian language, and Communication" educational program can work in the following state and non-state institutions: RA Ministry of Education, Science, Culture and Sports, UN office, embassies, consulates, other international structures, RA banks, notary offices, private companies, secondary and private educational institutions, various fields of communication of business and innovative technologies, tour organizations, etc.
Graduates of the program have the opportunity to continue their studies in the Master's programs of both Yerevan State University and other educational institutions.