3. Դիմորդների հետ տարվող աշխատանքներ
ԵՊՀ ընդունելության և դիմորդների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնը հիմնադրվել է 2006 թ․։ Կենտրոնում գործում են դիմորդների հետ տարվող աշխատանքների և նախապատրաստական դասընթացների բաժինները:
Կենտրոնի գործունեության առաջնահերթությունն է նպաստել դիմորդների մասնագիտական կողմնորոշմանը: Այդ նպատակի իրականացման համար կենտրոնն իր գործունեության բոլոր տարիներին հետևողական աշխատանքներ է կատարել շահառու խմբերին իրազեկելու, կրթական տարբեր նախաձեռնությունների շրջանակում համալսարանն ավագ դպրոցների և քոլեջների հետ կամրջելու ուղղությամբ: Կենտրոնը նաև կատարում է աշխատանքներ ՀՀ և արտասահմանյան քաղաքացիների՝ ԵՊՀ ընդունելությանը նախապատրաստելու, այդ ուղղությամբ ֆակուլտետների և ստորաբաժանումների աշխատանքները համակարգելու և ԵՊՀ-ի նկատմամբ հանրային վստահության աստիճանը բարձրացնելու նպատակով։
• Դիմորդի ուղեցույց
• Օլիմպիադաներ դպրոցականների համար
• Դպրոցականների այցելություն ԵՊՀ
Դիմորդի ուղեցույց 2023
Դիմորդի ուղեցույցը պարունակում է համառոտ տեղեկություններ ԵՊՀ ֆակուլտետների և կրթական ծրագրերի, նախապատրաստական դասընթացների և ԵՊՀ Իջևանի մասնաճյուղի մասին: Ուղեցույցում ներկայացված են վերջին երեք տարիների ընդունելության քննությունների պատկերը, ԵՊՀ բոլոր կրթական ծրագրերի ընդունելության անցողիկ շեմը և դիմորդների թիվը՝ ըստ կրթական ծրագրերի և տեղերի քանակի: Սույն ուղեցույցը նախատեսված է ՀՀ հանրակրթական հաստատությունների (դպրոցներ, վարժարաններ, քոլեջներ, նախնական մասնագիտական հաստատություններ) ավարտական դասարանների աշակերտների և սովորողների մասնագիտական կողմնորոշման համար:
ԵՊՀ այցելության էլեկտրոնային գրանցման հարթակ
ԵՊՀ ընդունելության և դիմորդների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնը վերսկսում է դպրոցականների այցելությունների կազմակերպումը ԵՊՀ՝ նրանց առաջարկելով ճանաչողական և մասնագիտական այցեր համալսարանի ֆակուլտետներ և լաբորատորիաներ։
ԵՊՀ որևէ ֆակուլտետ կամ լաբորատորիա այցելելու համար աշակերտը պետք է լրացնի առցանց հայտադիմումը՝ գրանցելով իր տվյալները և լրացնելով համապատասխան դաշտերը։ Հայտադիմումն ստանալուց հետո ԵՊՀ ընդունելության և դիմորդների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոնի աշխատակիցները կհամակարգեն և կկազմակերպեն այցելությունները։

3. Work Carried out with Applicants
The YSU Center for Admissions and Affairs with Applicants was founded in 2006. Departments for Affairs with Applicants and Preparatory Courses operate in the center.
The priority of the center's activity is to create the prerequisites for ensuring a steady flow of applicants to YSU. To achieve this goal, the center has consistently worked to promote the professional orientation of applicants, to direct them to YSU, to inform the target groups, to bridge the university with high schools and colleges within the framework of various educational initiatives, to systemize the work of faculties and departments in the direction of YSU admissions and preparation of applicants, to coordinate and organize multi-level preparatory courses for RA and foreign citizens, as well as to increase the level of public trust in YSU.
• Communicating with Applicants
• Applicant's Guide
• Visit of Schoolchildren to YSU
APPLICANT GUIDE 2023
The applicant's guide contains brief information about YSU faculties and educational programs, preparatory courses, and the YSU Ijevan branch. The guide presents the picture of the entrance examinations of the last three years, the passing threshold for admission to all educational programs of YSU, and the number of applicants according to educational programs and the number of vacancies. This guide is intended for the professional orientation of students and schoolchildren of the final classes of RA public educational institutions (schools, colleges, colleges, pre-vocational institutions).
Electronic registration platform for visiting YSU
The YSU Center for Admissions and Affairs with Applicants resumes the organization of schoolchildren's visits to YSU, offering them study and professional visits to the university's faculties and laboratories.
To visit any YSU faculty or laboratory, the student should complete the online application form, register his/her data, and fill in the relevant fields. After receiving the application, The YSU Center for Admissions and Affairs with Applicants will coordinate and organize the visits.