Ֆրանկոֆոնիայի համալսարանական գործակալությունը հայտարարում է «Էժեն Իոնեսկո» (Eugen Ionescu) ասպիրանտական և հետասպիրանտական կրթաթոշակների հայտերի ընդունման մեկնարկի մասին:
Մանրամասն տեղեկություններ կրթաթոշակի մասին հնարավոր է գտնել այստեղ:
Գենտի համալսարանի արևելաեվրոպական պլատֆորմը հայտարարում է կարճաժամկետ կրթաթոշակային ծրագիր, որի շրջանակում Արևելյան Եվրոպայի երիտասարդ գիտնականները հնարավորություն կունենան իրենց ուսումնասիրությունները շարունակելու Գենտի համալսարանում և ընդլայնելու իրենց ակադեմիական շփման ցանցը:
Կրթաթոշակի...
Ուրալի պետական տնտեսագիտական համալսարանում շարունակվում է փաստաթղթերի ընդունելությունը 2024 թվականի գարնանային կիսամյակի ակադեմիական շարժունակության ծրագրին մասնակցելու համար:
Անհրաժեշտ փաստաթղթերի կաղապարները հնարավոր է ներբեռնել այստեղ:
Պեկինի տեխնոլոգիական ինստիտուտում (Beijing Institute of Technology (BIT)) հայտարարվում է մրցույթ ԵՊՀ ուսանողների համար՝ մագիստրոսական (2 տարի) և ասպիրանտական (PhD, 4 տարի) ծրագրերով ուսանելու նպատակով:
Ինստիտուտը տրամադրում է 3 ամբողջական կրթաթոշակ՝ ներառյալ ուսման վարձը, անվճար կեցությունը հանրակա...
Ֆրիդրիխ Շիլլերի անվան Յենայի համալսարանում (Գերմանիա) միջբուհական համագործակցության շրջանակում տրամադրվում է կրթաթոշակ ԵՊՀ post-doc երիտասարդ հետազոտողների և պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար (առնվազն 1 ամիս ժամկետով)՝ 2023-2024 ուստարվա առաջին կիսամյակում հետազոտական աշխատանք կատարելու նպատակով։
Կր...
Միջբուհական համագործակցության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Հումբոլդտի համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է 2 շարժունություն ԵՊՀ բոլոր ֆակուլտետների բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2023-2024 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Գերմաներենի առնվազն...
Բեռլինի ներկայացուցիչների պալատի Ուսումնասիրությունների հիմնադրամը մասնագիտական տարբեր բնագավառներում ներգրավված ուսանողներին և երիտասարդ գիտնականներին տրամադրում է կրթաթոշակ:
Մագիստրատուրայի և ասպիրանտուրայի ուսանողներին տրամադրվող ամսական դրամաշնորհը կազմում է 1,100 եվրո, իսկ դոկտորանտուրայի...
«Քեն Կակոսյան ընտանիք» կրթաթոշակային հիմնադրամը կրթաթոշակ է տրամադրում Երևանի պետական համալսարանի, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի և Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի մարզաբնակ ուսանողներին՝ փոխհատուցելով չորս տարիների ուսման վարձավճարը:
Կրթաթոշակի համար դիմող ուսանողները պետք է ներկայացնեն...
Շվեյցարիայի Կառավարությունը 2024-2025 ուսումնական տարվա համար հայտարարում է գերազանցության կրթաթոշակ, որին դիմելու հնարավորություն ունեն նաև ԵՊՀ ուսանողները։
Բոլոր նրանք, ովքեր երազել են Շվեյցարիայում հետազոտական ճամփորդություն կատարելու մասին, կարող են օգտագործել հնարավորությունը և իրականություն...
Հաղորդակցության զարգացման ազգային գիտահետազոտական ինստիտուտում հայտարարվում է մրցույթ «Երիտասարդ գիտնականների միջազգային ակադեմիական շարժունակության» ծրագրին մասնակցելու համար (21-ից 40 տարեկան ասպիրանտների, գիտությունների թեկնածուների, գիտաշխատողների և ուսուցիչների համար):