«Իրավագիտություն» կրթական ծրագրի դիմորդը պետք է ունենա միջնակարգ կամ մասնագիտական (նախնական, միջին, բարձրագույն) կրթություն։
Ընդունելությունը կատարվում է՝ ըստ ՀՀ Կառավարության հաստատած «Հայաստանի Հանրապետության պետական և ոչ պետական բարձրագույն ուսումնական հաստատու­թյունների ընդունելության կարգի»: Դիմորդները հանձնում են քննություններ՝ հանրակրթական հետևյալ առարկաներից՝
1. հայ ժողովրդի պատմություն (գրավոր) - պարտադիր
2. հայոց լեզու և գրականություն (գրավոր) կամ օտար լեզու (գրավոր)
Կրթական ծրագրի նպատակն է պատրաստել օրենսդիր, գործադիր, դատական իշխանության, ինչպես նաև մասնավոր ոլորտում աշխատելուն կողմնորոշված, իրավագիտության տեսական և գործնական հիմնարար պատրաստվածություն ունեցող մասնագետներ, ձևավորել իրավաբան-մասնագետներ, որոնք ունակ են մեկնաբանելու ՀՀ օրենսդրության նորմերը, իրականացնելու իրավական խորհրդատվություն, իրավական օգնության և ներկայացուցչության գործառույթներ, պատրաստել իրավաբանական գրագրության գործնական կարողություններ ունեցող մասնագետներ, իրավաբան-մասնագետներ, որոնք կարող են կողմնորոշվել իրավապահ և պետական մարմինների կառուցվածքում  և իրավասության մեջ:

The "Jurisprudence" educational program applicant must have a secondary or vocational (primary, middle, higher) education.
Admission is carried out according to the "Regulation of Admission to State and Non-State Higher Education Institutions of the Republic of Armenia" approved by the Government of the Republic of Armenia. Applicants take exams in the following general education subjects:
• history of the Armenian people (written) - mandatory
• Armenian language and literature (written) or foreign language (written)
AIM OF PROGRAM
The educational program aims to train specialists who are oriented to work in the legislative, executive, judiciary, and private sectors, who have theoretical and practical fundamental training in jurisprudence, to form legal experts who can interpret the norms of RA legislation, to perform legal consultation, legal assistance, and representation functions. , to prepare specialists with practical abilities in legal writing, legal specialists who can navigate the structure and jurisdiction of law enforcement and state bodies.