ԵՊՀ ավագ դպրոցը 10-րդ դասարանի աշակերտների համար հայտարարում է 2024-2025 ուսումնական տարվա ընդունելություն՝ հասարակագիտական ուղղությամբ։
Հասարակագիտական ուղղության համար դիմորդները հանձնում են մեկ պարտադիր գրավոր քննություն՝ «Հայոց լեզու և գրականություն», «Անգլերեն» առարկաներից որևէ մեկը (առարկայի ընտրությունը կատարում է դիմորդը)։
Հասարակագիտական ուղղությամբ դասարաններում «Հայոց լեզու» և «Անգլերեն» առարկաների ուսուցումը կատարվում է «ԵՊՀ դպրոցների ցանց» կրթական ծրագրի շրջանակում մշակված և սահմանված կարգով երաշխավորված հեղինակային, իսկ մյուս առարկաների դասավանդումը՝ պետական առարկայական ծրագրերով։
Ուսուցման հիմնական լեզուն հայերենն է։
Հանրապետական առարկայական օլիմպիադաների մրցանակակիրների ու միջազգային առարկայական օլիմպիադաների մասնակիցների ընդունելությունը կազմակերպվում է առանց քննության։
ԵՊՀ ավագ դպրոց դիմելու հնարավորություն ունեն ինչպես ՀՀ, այնպես էլ օտարերկրյա քաղաքացիները։
2024-2025 ուսումնական տարվա ընդունելության գործընթացը կազմակերպվելու է հետևյալ ժամանակացույցով․
էլեկտրոնային հայտադիմումի ընդունում՝ 18.03.2024 - 29.03.2024,
դիմում-հայտը լրացնելուց առաջ խնդրում ենք ծանոթանալ պահանջվող փաստաթղթերի ցանկին,
ընդունելության քննություն՝ 15.04.2024 - 19.04.2024,
գրավոր փուլի արդյունքների ամփոփում՝ 26․04.2024 – 1.05.2024,
բողոքարկման փուլ՝ 02.05.2024 – 03.05.2024,
հարցազրույցի անցկացման փուլ՝ 06.05.2024 - 10.05.2024,
վերջնական արդյունքների հրապարակում՝ 17.05.2024։
Ընդունելության քննությունների քննաթերթիկները կազմվում են՝ հիմք ընդունելով համապատասխան առարկայի՝ հանրակրթական պետական ծրագրի մինչև 9-րդ դասարանի առաջին կիսամյակի նյութը։
Քննաթերթիկների ձևանմուշները՝ ստորև․
Հարցերի դեպքում հնարավոր է կապ հաստատել՝ զանգահարելով (+374 77) 069 466 հեռախոսահամարով, հաղորդագրություն ուղարկելով stem@ysu.am էլհասցեին կամ ԵՊՀ ՍԹԵՄ դպրոցի ֆեյսբուքյան էջին՝ https://www.facebook.com/YSU.STEM.School

3. YSU STEM High School announces admission for 10th-grade students for 2024-2025 academic year in the direction of social sciences
29.01.2024 - 29.03.2024
YSU STEM High School announces admission for 10th-grade students for 2024-2025 academic year in the direction of social sciences
YSU STEM High School announces admission for 10th-grade students for the 2024-2025 academic year in the direction of social sciences.
Applicants for the social sciences direction take one mandatory written exam in "Armenian language and literature" or "English" (the subject shall be chosen by the applicant).
In the direction of social sciences, the subjects "Armenian Language" and "English" are taught with author programs developed within the framework of the "YSU Schools Network" educational program and guaranteed in the prescribed manner. The other subjects are taught in accordance with the state subject programs.
The language of instruction is Armenian.
Both RA and foreign citizens have the opportunity to apply to apply for admission to the YSU High School.
The admission process for the 2024-2025 academic year will be organized according to the following schedule:
Online application period: 18.03.2024 - 29.03.2024
Entrance exam: 15.04.2024 - 19.04.2024
Summary of results of written stage: 26․04.2024 – 1.05.2024
Appeal stage: 02.05.2024 – 03.05.2024
Interview stage: 06.05.2024 - 10.05.2024
Publication of final results: 17.05.2024
The exam papers for the entrance exams are prepared based on the material included in the first semester of the general education state program of the given subject up to the 9th grade.
Exam paper templates may be found below. (Available in Armenian)
"Armenian Language and Literature", "English".
For further questions, call at (+374 77) 069 466, send a message to stem@ysu.am or YSU STEM School's Facebook page.