«Վարդանանց ասպետներ» բարեգործական կազմակերպությունը հայտարարում է Թաբիբյան ընտանիքի տրամադրած կրթաթոշակային ծրագրի մեկնարկի մասին:
Կրթաթոշակին դիմելու հնարավորություն ունեն ԵՊՀ ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի, մաթեմատիկայի և մեխանիկայի, քիմիայի, կենսաբանության ֆակուլտետների, ֆիզիկայի ինստիտուտի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կրթական և հետազոտական կենտրոնի առկա համակարգում սովորող բակալավրիատի, մագիստրատուրայի ուսանողները և ասպիրանտները, այդ թվում՝ նախորդ տարիների մրցանակակիրները:
Ծրագրի պարտադիր պահանջներից է այն, որ ուսանողներն ուսումն ավարտելուց հետո հինգ տարի բնակվեն Հայաստանում:
Ծրագրին դիմելիս անհրաժեշտ է ներկայացնել՝
- կրթաթոշակի դիմում,
- ակադեմիական տեղեկանք,
- երկու երաշխավորագիր,
- ստորագրված ակնարկ (essay) (անգլերենը՝ պարտադիր, կարելի է կցել նաև հայերեն տարբերակը),
- դիմումին կցված լուսանկար (3x4 չափսի):
Դիմումը պետք է լրացնել անգլերենով, անհրաժեշտության դեպքում թույլատրվում է ավելացնել նոր էջեր:
Պահանջվող փաստաթղթերն անհրաժեշտ է մեկ ամբողջական փաթեթով (PDF) ուղարկել հետևյալ էլհասցեին՝ amarkarov@ysu.am:

3. Tabibian Family Scholarship Program launches
"Knights of Vardanants" charitable organization has announced the launch of the Tabibian Family Scholarship Program.
Bachelor's and master's students and post-graduate students studying in full-time mode at the YSU Faculties of Informatics and Applied Mathematics, Mathematics and Mechanics, Chemistry and Biology, the Institute of Physics, Information Technologies Educational and Research Center, including the award winners of previous years, may apply for the scholarship.
An essential condition of the program mandates that students reside in Armenia for five years after graduation.
To apply for the program, it is required to submit:
• scholarship application,
• academic transcript,
• two letters of recommendation,
• signed essay (English is mandatory; the Armenian version can also be attached)
• photo (3x4 size) attached to the application.
The application must be completed in English, adding new pages is allowed if necessary.
All required documents should be compiled into one complete PDF package and sent to the following email address: amarkarov@ysu.am