Ս․թ․ հոկտեմբերի 23-24-ը կանցկացվի Հայաստանի ջրային ռեսուրսների տվյալների հեքաթոն՝ նվիրված ջրային ռեսուրսների կայուն կառավարմանը։
Երկօրյա հեքաթոնին մասնակցելու հնարավորություն ունեն ինչպես ուսանողներ, այնպես էլ երիտասարդ մասնագետներ:
Միջոցառումն առավել կհետաքրքրի ջրային ռեսուրսների կամ շրջակա միջավայրի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և աշխարհագրական տեղեկատվական համակարգերի (GIS) ոլորտների մասնագետներին։ Միջոցառման մասնակիցները, համատեղելով իրենց ուժերը, կմշակեն թվային լուծումներ՝ դրանով իսկ նպաստելով ջրային ռեսուրսների կառավարման գործընթացում շահակիր կողմերի ներգրավմանը։
Հայտերի ընդունման վերջնաժամկետը ս․թ․ հոկտեմբերի 4-ն է։
Հեքաթոնը կազմակերպվում է Եվրոպական միության, ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության և ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության սերտ համագործակցության շրջանակում:

23.10.2024 - 24.10.2024
On October 23-24, 2024, the Water Data Hackathon will take place, dedicated to shaping sustainable management of water resources in Armenia.
This two-day event invites both students and young professionals, particularly those in the fields of water resources, environmental science, information technology, and geographic information systems (GIS). Participants will collaborate to develop digital solutions, thereby contributing to the involvement of interested parties in the process of water resources management.
The deadline for applications is October 4, 2024.
This hackathon is organized through a collaborative effort between the European Union, the U.S. Agency for International Development, and the RA Ministry of Environment.