Ս.թ. դեկտեմբերի 7-15-ը՝ ժամը 9:30-18:30-ը, տեղի է ունենալու Հայաստանի գիտական համայնքի «Ամենամյա ամփոփիչ գիտաժողով»-ը:
Գիտաժողովի առաջին փուլն անցկացվելու է ս.թ. դեկտեմբերի 7-13-ը ԵՊՀ գիտխորհրդի դահլիճում, իսկ երկրորդ փուլը՝ ս.թ. դեկտեմբերի 14-15-ը Ծաղկաձորում (ԵՊՀ հանգստյան տուն, Գրողների Ծաղկաձորի հանգստյան տուն):
Միջոցառումը կազմակերպվում է ՀՀ-ում գիտության տարբեր ոլորտների զարգացումը խթանելու, հարակից ոլորտների գիտահետազոտական աշխատանքներին և առաջընթացին ծանոթանալու, ինչպես նաև գիտահետազոտական ինստիտուտների, կենտրոնների և համալսարանների միջև գործընկերային կապեր ստեղծելու, ամրապնդելու համար:
Միջգիտակարգային կապերի ստեղծման և հանրապետության ակտիվ գիտական ներուժի համախմբման նպատակով կազմակերպվելու է գիտական մրցույթ:

From December 7 to 15, 2024, from 9:30 a.m. to 6:30 p.m., the "Annual Review Conference" of the Armenian academic community will be held.
Phase 1: December 7–13, 2024, at the YSU Academic Council Session Hall in Yerevan.
Phase 2: December 14–15, 2024, at the YSU Rest House, Writers' Hotel in Tsaghkadzor.
This event aims to promote the development of various scientific fields in the republic, providing specialists with opportunities to learn about recent research and advancements in the related fields. Additionally, the conference seeks to strengthen existing partnerships and foster new collaborations among research institutes, centers, and universities.
A scientific competition will be organized to create interdisciplinary ties and unite the republic's active scientific potential.