Հայաստանյան բուհերի ուսանողների, հետազոտողների համար մեկնարկում է «Էրազմուս+» «Վիրտուալ փոխանակումների կլիմայի համալսարան» (CLUVEX) նախագծի 2-րդ փոխանակման ծրագրի մեկշաբաթյա առցանց դասընթացը:
«Էրազմուս+» CLUVEX վիրտուալ փոխանակման ծրագիրը մասնագիտական խոր գիտելիքներ չպահանջող բացառիկ հարթակ է, որին մասնակցելու հնարավորություն ունեն տարբեր մասնագիտությունների տեր անձինք։
Ծրագրի շրջանակում անցկացվելու է «Կլիմայական հորիզոն» միջոցառումը, որի ընթացքում կլիմայի փոփոխությունների վերաբերյալ համընդհանուր խնդիրների քննարկումներին և թիմային աշխատանքներին կմասնակցեն աշխարհի տարբեր երկրներից ներգրավված ուսանողներ՝ այդպիսով ընդլայնելով կլիմայական փոփոխությունների մասին գիտելիքներն ու կարողությունները:

3. Erasmus+ CLUVEX Project Course Launch
A one-week online course of the 2nd exchange program of the Erasmus+ "Climate University for Virtual Exchanges" (CLUVEX) project is starting for students and researchers from Armenian universities.
The Erasmus+ CLUVEX virtual exchange program is a unique platform that does not require specialized knowledge, and is open to individuals from various fields of study.
As part of the program, a "Climate Horizon" event will be held, during which students from different countries around the world will engage in discussions and teamwork on global climate change issues, thereby expanding their knowledge and skills regarding climate change.
Upon completion of the course, participants will receive an international certificate with 1 credit.