«Երևանի պետական համալսարան» հիմնադրամը միջազգային չափանիշներին համապատասխան որակյալ կրթության տրամադրման և ԿԾ մրցունակության խթանման նպատակով հայտարարում է կրթական ծրագրերի բարելավման դրամաշնորհի տրամադրման մրցույթ:
Մասնակցության հայտը՝ կից փաստաթղթերով, անհրաժեշտ է ուղարկել ԵՊՀ ուսումնամեթոդական վարչության education@ysu.am էլհասցեին ս.թ. 10.03.2025 -30.03.2025 ժամանակահատվածում:
Խմբում ներգրավված հրավիրյալ պրոֆեսորին ներկայացվող պահանջներ.
Օտարերկրյա համալսարանում համապատասխան մասնագիտական ոլորտում գիտամանկավարժական գործունեություն
Հիրշի ինդեքս (h-index)՝ ըստ «Scopus»-ի (հումանիտար ոլորտում՝ առնվազն 3, բնագիտամաթեմատիկական ոլորտում՝ առնավազն 5)
Աշխատանքների ընթացքում հրավիրյալ պրոֆեսորն աշխատում է առցանց ձևաչափով 4 ամիս:
Պրոֆեսորն իր աշախատանքային էլհասցեից ԵՊՀ ուսումնամեթոդական վարչության education@ysu.am էլհասցեին պետք է ուղարկի իր ինքնակենսագրությունը (CV) և նամակ-հաստատում առ այն, որ ծանոթ է իր աշխատանքային գործառույթներին և պարտականություններին:
Ստորև ներկայացվում է անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը՝ ԿԾ բարելավման դրամաշնորհի տրամադրման համար
Ուսումնական ստորաբաժանման ղեկավարի զեկուցագիր՝ դրամաշնորհի մասնակցության վերաբերյալ
ԿԾ վերանայման և բարելավման աշխատանքներում ներգրավված անձանց (5-ից ոչ ավելի, այդ թվում՝ ծրագրի ղեկավարը, հրավիրյալ պրոֆեսորը, տվյալ ԿԾ դասախոսը, ուսանող/շրջանավարտ) ինքնակենսագրականները(CV)
Կրթական ծրագրի ծրագրի բարելավման անհրաժեշտության վերաբերյալ հիմնավորում՝ ԿԾ ղեկավարի կողմից ստորագրված
ԿԾ վերլուծությունը թերի կողմերի և հիմնական ռիսկերի վերաբերյալ՝ հիմնված ԿԾ մշտադիտարկման արդյունքների վրա

3. Grant Competition for Improvement of Bachelor's Programs at Yerevan State University
Yerevan State University Foundation is pleased to announce a grant competition for improvement of educational programs. This grant is aimed at providing high-quality education in line with international standards and enhancing the competitiveness of educational programs.
Applications, along with the required documents, must be submitted to YSU Educational-Methodological Department at education@ysu.am during the period from Mach 10, 2025, to March 30, 2025.
Requirements for Invited Professors Involved in the Group:
• Academic and pedagogical experience in a relevant field at a foreign university.
• H-index according to Scopus (at least 3 for the humanities field, at least 5 for the natural and mathematical sciences field).
• The invited professor will work online for 4 months during the program.
• The professor must send their CV and a confirmation letter from their official email address to YSU Educational-Methodological Department at education@ysu.am, stating that they are familiar with the job duties and responsibilities.
Required Documents for the Grant Allocation for the Improvement of Educational Programs:
• Report from the head of the academic department confirming participation in the grant competition.
• CVs of individuals involved in the review and improvement of the educational program (no more than 5 individuals, including the program head, the invited professor, a lecturer, student/graduate).
• Justification for the need to improve the educational program, signed by the program head.
• Analysis of the educational program’s shortcomings and main risks, based on its monitoring results.
• Excerpt from the decision of the scientific council of the academic department confirming the grant guarantee.