«Հայաստան-Վրաստան-Իրան փոխհարաբերությունների վերաբերյալ ուսումնասիրությունների ինտեգրումը կրթական գործընթացներում» խորագրով քննարկում ԵՊՀ-ում
ԵՊՀ 6-րդ մասնաշենք, Պատմության ֆակուլտետ, 318 սենյակ
Ս.թ. դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 14։00-ին, ԵՊՀ պատմության ֆակուլտետում Հայաստանի հարակից երկրների պատմության ամբիոնի և Վրացագիտության կենտրոնի համատեղ նախաձեռնությամբ տեղի կունենա կլոր սեղան-քննարկում՝ «Հայաստան-Վրաստան-Իրան փոխհարաբերությունների վերաբերյալ ուսումնասիրությունների ինտեգրումը կրթական գործընթացներում» խորագրով:
Քննարկմանը ներկա կլինի Հայաստանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանին:

Discussion at YSU: "Integration of Studies on Armenia-Georgia-Iran Relations in Educational Processes"
On December 11, 2024, at 2:00 p.m., YSU Faculty of History will host a roundtable discussion on the topic "Integration of Studies on Armenia-Georgia-Iran Relations in Educational Processes". The event is organized through the joint efforts of the Chair of History of Neighboring Countries of Armenia and the Center of Georgian Studies.
The discussion will be attended by Mehdi Sobhani, the Ambassador of the Islamic Republic of Iran to Armenia.