«Չինական Ամանորը՝ հայ ուսանողների աչքերով» խորագրով միջոցառում ԵՊՀ-ում
Ս.թ. փետրվարի 28-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի չինարենի և չին մշակույթի կենտրոնում տեղի կունենա «Չինական Ամանորը՝ հայ ուսանողների աչքերով» խորագրով բաց դաս: Միջոցառման ընթացքում ուսանողները հանդիսատեսին և հյուրերին կներկայացնեն զեկուցում, երաժշտական համարներ, բանաստեղծություններ:
Միջոցառմանը ներկա են լինելու Տ. Եփրեմյանը (ԵՊՀ միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի դեկան, պ․գ․թ․, դոցենտ), Ս. Նավասարդյանը (ԵՊՀ դիվանագիտական ծառայության և մասնագիտական հաղորդակցման ամբիոնի վարիչ, բ.գ.թ., դոցենտ), ինչպես նաև ՀՀ-ում ՉԺՀ դեսպանության և ԲՊՀ Կոնֆուցիուսի ինստիտուտի ներկայացուցիչներ։

3. Event Titled "Chinese New Year Through the Eyes of Armenian Students" at YSU
On February 28, 2025, at 11:00 a.m., YSU Center for Chinese Language and Culture will host a public lecture titled "Chinese New Year Through the Eyes of Armenian Students".
During the event, students will present reports, musical performances, and poetry to the audience and guests.
The event will be attended by T. Yepremyan, PhD, Associate Professor, Dean of the Faculty of International Relations, S. Navasardyan, PhD, Associate Professor, Head of the Chair of Diplomatic Service and Professional Communication, as well as representatives from the Embassy of the People's Republic of China in Armenia and the Confucius Institute at Brusov State University.