- ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանի ամանորյա շնորհավորական ուղերձը
Նոր տարին նոր հնարավորությունների մեկնարկ է՝ կրկին երազելու, նպատակներ սահմանելու և դրանք իրագործելու համար։ Անցած տարին մեզ համար լի էր համատեղ ձեռքբերումներով ու արձանագրած բազմաթիվ հաջողություններով, որոնք դարձան մեր համալսարանի պատմության անբաժանելի մասը։
2024-ը մեզ համար նշանավորվեց գիտական նոր նվաճումներով, միջազգային կարևոր գործընկերություններով, կրթության որակի բարձրացմանն ու միջավայրի լավարկմանն ուղղված կարևոր ծրագրերի իրագործմամբ։ Անցնող տարվա համատեղ աշխատանքը ցույց տվեց, որ միասնաբար կարող ենք իրագործել ցանկացած նախաձեռնություն ու նախագիծ, հաղթահարել յուրաքանչյուր մարտահրավեր ու դժվարություն։
Ես ցանկանում եմ, որ 2025-ը դիմավորենք հավատով, որ յուրաքանչյուր ստեղծագործ միտք ու համարձակ քայլ կարող է փոխակերպել մեր ապագան, դիմավորենք երազանքով՝ ունենալու հզոր համալսարան, դիմավորենք մեր միասնությամբ, որով կհաղթահարենք բոլոր դժվարությունները։
Սիրելի՛ համալսարանականներ, տոնական օրերին ցանկանում եմ, որ ձեր սրտերը լցվեն ջերմությամբ ու լուսավորությամբ։ Թող ձեր նոր տարին հագեցած լինի հաջողություններով, իսկ մեր համալսարանը թող շարունակի լինել ձեր հպարտության ու ներշնչանքի աղբյուրը։

3. New Year's and Christmas greeting message of YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan
Dear members of the university community, I congratulate you on the occasion of New Year and Christmas.
The New Year is the beginning of new opportunities—to dream again, set goals, and achieve them. The past year was filled with shared accomplishments and numerous successes that have become an inseparable part of the history of our university.
For us, 2024 was marked by scientific achievements, significant international partnerships, and the implementation of significant programs aimed at enhancing the quality of education and improving the environment. Our collective efforts throughout the past year have shown that together we can bring any initiative or project to life, overcome any challenge, and navigate through difficulties.
I hope that we will enter 2025 with the belief that every creative idea and bold step can transform our future, with the dream of having a powerful university, and with our unity, through which we will overcome all obstacles.
Dear members of the university community, during this festive season, I wish for your hearts to be filled with warmth and light. May your new year be full of success, and may our university continue to be a source of pride and inspiration for you.