3. Դասախոսների վերապատրաստում
Երևանի պետական համալսարանի շարունակական կրթության կենտրոնը 2011 թվականից իրականացնում է դասախոսների վերապատրաստման ծրագրեր:
2011-2016 թթ․ իրականացվել է պրոֆեսորադասախոսական կազմի՝ կրեդիտային համակարգով իրականացվող որակավորման բարձրացում (ՈԲ)՝ միտված ԵՊՀ դասախոսական կազմի համալրմանն ու մասնագիտական որակների բարելավմանը՝ որակի հավաստման միջազգային չափանիշներին համապատասխան։
2016-2021 թթ․ իրականացվել է «Կրեդիտային համակարգով պրոֆեսորադասախոսական կազմի որակավորման բարձրացման կրթագիտական ծրագիրը»։
2023 թ․ ընդունվել են ԵՊՀ դասախոսների վերապատրաստման 2023-2026 թթ․ ծրագիրը և կարգը։ Այս տարիների ընթացքում ԵՊՀ-ում իրականացված դասընթացներին մասնակցել է ավելի քան 1600 դասախոս։

The Continuing Education Center of Yerevan State University has been implementing lecturer training programs since 2011.
From 2011 to 2016, the qualification increase of the teaching staff was carried out through the credit system, aimed at replenishing the YSU teaching staff and improving their professional qualities, following international standards of quality certification.
From 2016 to 2021, the "Educational program of raising the qualifications of professors with the credit system" was implemented.
In 2023, the YSU lecturers' training program and procedure for 2023-2026 were adopted. During these years, more than 1600 lecturers participated in the courses held at YSU.