2025 թ. Երևանի պետական համալսարանի կողմից կազմակերպվող դպրոցականների ամենամյա օլիմպիադան նախատեսվում է անցկացնել 2 փուլով:
2025 թ. մարտի 29-ին՝ ժ․ 11։00-ին, Երևանի պետական համալսարանում և ՀՀ բոլոր մարզերում կանցկացվի դպրոցականների օլիմպիադայի I փուլը:
Ս.թ. ապրիլի 12-ին՝ ժ. 11։00-ին, Երևանի պետական համալսարանում կանցկացվի դպրոցականների օլիմպիադայի II փուլը, որին կմասնակցեն I փուլի հաղթողները:
Օլիմպիադան կանցկացվի հանրակրթական («Մաթեմատիկա», «Ֆիզիկա», «Քիմիա», «Կենսաբանություն», «Աշխարհագրություն», «Հայոց պատմություն», «Հայոց լեզու և գրականություն», «Ռուսաց լեզու», «Անգլերեն», «Գերմաներեն», «Ֆրանսերեն», «Ինֆորմատիկա») և լրացուցիչ կրթական («Տրամաբանություն», «Պետության և իրավունքի հիմունքներ») առարկաներից։
Լրացուցիչ կրթական առարկաների օլիմպիադան կանցկացվի մեկ փուլով ԵՊՀ-ում՝ ապրիլի 12-ին՝ ժ. 11։00-ին:
«Ինֆորմատիկա» առարկայի օլիմպիադան կանցկացվի մեկ փուլով ԵՊՀ-ում՝ մարտի 29-ին՝ ժ. 11։00-ին:
Օլիմպիադան նախատեսվում է 12-րդ դասարանի աշակերտների համար:
Յուրաքանչյուր աշակերտ օլիմպիադային կարող է մասնակցել միայն 1 առարկայից:
Գրանցման վերջնաժամկետն է ս․թ. մարտի 15-ը:
Օլիմպիադայի հետ կապված հարցերի դեպքում դիմել ԵՊՀ ընդունելության և դիմորդների հետ տարվող աշխատանքների կենտրոն։
Հեռ.՝ (+374 10) 554 003, (+374 60) 710 132
Էլհասցե՝ pre-ued@ysu.am
Ի գիտություն
ԵՊՀ գիտական խորհրդի որոշմամբ օլիմպիադայում հանրակրթական առարկաներից հաղթող ճանաչված (I, II և III կարգի դիպլոմների արժանացած) աշակերտներին համալսարանի վճարովի համակարգ ընդունվելու դեպքում առաջին կուրսում կտրամադրվի համապատասխանաբար 50, 40, և 30 տոկոս ուսման վարձի զեղչ:

In 2024, the annual Olympiad for schoolchildren organized by Yerevan State University is planned to be held in two stages.
On April 6, 2024, at 11:00, the first stage of the Olympiad for schoolchildren will be held at Yerevan State University and in all regions of the Republic of Armenia.
On April 20, 2024, at 11:00 a.m., the second stage of the Olympiad for schoolchildren will be held at Yerevan State University, in which the winners of the first stage will participate.
The Olympiad will be held in general ("Mathematics", "Physics", "Chemistry", "Biology", "Geography", "Armenian History", "Armenian Language and Literature", "Russian Language", "English", "German", " French", "Informatics") and additional educational subjects ("History of the Armenian Church", "Logic", "Sociology", "Fundamentals of State and Law", "Fundamentals of Ecology and Sustainable Development", "Economics").
The Olympiad of additional educational subjects will be held in one stage at YSU on April 20 at 11:00.
The "Informatics" Olympiad will be held in one stage at YSU on April 6 at 11:00.
The Olympiad is intended for 12th-grade students. Each student can participate in the Olympiad in only one subject.
For further information related to the Olympiad, contact the YSU Admissions and Applicants Center:
Phone: (+374 10) 554 003, (+374 60) 710 132
Email: pre-ued@ysu.am
For your information
According to the decision of the YSU Academic Council, the students who are recognized as winners in general education subjects in the Olympiad (with I, II, and III class diplomas) will be given a 50, 40, and 30 percent tuition discount in the first year, respectively, upon admission to the paid system of the university.