ԵՊՀ շրջանավարտների և կարիերայի կենտրոնի նախաձեռնությամբ ս․թ․ փետրվարի 12-ին ուսանողների համար անցկացվեց տեղեկատվական հանդիպում, որի շրջանակում ներկայացվեցին Հայաստանի տեղեկատվական համակարգերի գործակալության «Երիտասարդ մասնագետների ներգրավում» ծրագրի մանրամասները։
Հանդիպման ժամանակ ուսանողներին ներկայացվեցին ծրագրի բովանդակությունը, կարևորությունը, նպատակները, ծրագրին դիմելու մանրամասները, ընձեռած հնարավորությունները, ինչպես նաև ծրագրի ընթացքում լավագույնս հանդես եկած ուսանողներին ընձեռվող աշխատանքի հնարավորությունները։
«Երիտասարդ մասնագետների ներգրավման ծրագրի» տևողությունը 1 տարի է: Միանալով ծրագրին՝ մասնակիցները հնարավորություն ունեն ընտրելու գործակալության 6 բաժիններից 3-ը՝ փորձառությունն անցնելով հենց այդ թիմերում:
Աշխատելով գործակալության 3 տարբեր թիմերում՝ մասնակիցները ստանում են ամբողջական պատկերացում, փորձ և գիտելիք թվային վերափոխման ու թվայնացման մասին: Լավագույնները ծրագրի ավարտին հնարավորություն կունենան շարունակելու իրենց ճանապարհը գործակալությունում՝ ստանալով աշխատանքի առաջարկ:
Հանդիպման ընթացքում ուսանողները կազմակերպության ներկայացուցիչներին ուղղեցին իրենց հետաքրքրող հարցերը, որոնք վերաբերում էին ինչպես ծրագրին, այնպես էլ ընկերությունում կարիերա սկսելու մանրամասներին։

On February 12, 2025, an informational session for students was held, initiated by YSU Alumni and Career Center, where the details of the Information Systems Agency of Armenia’s (ISAA) "Young Professionals Engagement" program were presented.
During the meeting, students were introduced to the program’s content, importance, objectives, details on how to apply, the opportunities provided, and the potential job offers available to the top-performing participants at the end of the program.
The "Young Professionals Engagement" program lasts for one year. By joining the program, participants have the opportunity to choose three out of the agency's six departments and gain hands-on experience in those teams.
By working across three different teams within the agency, participants gain a comprehensive understanding, experience, and knowledge of digital transformation and digitization. The top performers at the end of the program will have the opportunity to continue their journey within the agency, receiving job offers.
During the meeting, students asked the representatives of the organization various questions regarding both the program and the details of starting a career within the company.