«Հոդվածագրության դպրոց-2» կրթական ծրագիր ԵՊՀ-ում
Ս.թ. սեպտեմբերի 9-20-ը ԵՊՀ ISTC կենտրոնի կոնֆերանս դահլիճում (ԵՊՀ 7-րդ մասնաշենք, 6-րդ հարկ) կանցկացվի ԵՊՀ ՈՒԳԸ նախաձեռնած «Հոդվածագրության դպրոց-2» կրթական ծրագիրը՝ նվիրված ԵՊՀ հիմնադրման 105-ամյակին։
Բացման միջոցառումը տեղի կունենա ս.թ. սեպտեմբերի 9-ին՝ ժամը 16:00-ին: Ծրագրի մասին ելույթով հանդես կգա ՈՒԳԸ նախագահ Սիրանուշ Բաղումյանը: Բանախոսությամբ հանդես կգա պ.գ.թ., դոցենտ Միքայել Մալխասյանը:
«Հոդվածագրության դպրոց-2» կրթական ծրագիրը կանցկացվի սեպտեմբերի 9-20-ը: Ծրագրին կարող են մասնակցել ՀՀ բոլոր բուհերի և գիտահետազոտական այլ հաստատությունների ուսանողները, ասպիրանտները, գիտությամբ հետաքրքրված երիտասարդները:
Ծրագրի իրականացման ընթացքում հոդվածագրության տարբեր հիմնախնդիրների վերաբերյալ դասախոսություններով հանդես կգան պ.գ.թ., դոցենտ Միքայել Մալխասյանը, պ.գ.թ., դոցենտ Մհեր Հովհաննիսյանը, տ.գ.դ., դոցենտ Միքայել Ալեքսանյանը, Տնտեսագիտության ֆակուլտետի դասախոս Մերի Փանոսյանը և ուրիշներ:

From September 9 to 20, 2024, the "Article Writing School-2" educational program will be held in the YSU ISTC Conference Hall (YSU 7th building, 6th floor). This program, initiated by YSU SSS, is dedicated to celebrating the 105th anniversary of YSU.
The opening event is scheduled for September 9 at 4:00 PM. Siranush Baghumyan, Chairperson of the SSS, will present the program details. Additionally, Associate Professor Mikayel Malkhasyan, Candidate of Historical Sciences, will deliver a speech.
The "Article Writing School-2" educational program will take place from September 9 to 20. It is open to students from all Armenian universities and scientific research institutions, as well as postgraduate students and young people with an interest in science.
The program will feature lectures on various aspects of article writing presented by Associate Professor and Candidate of Historical Sciences Mikayel Malkhasyan, Associate Professor and Candidate of Historical Sciences Mher Hovhannisyan, Associate Professor and Doctor of Economic Sciences Mikayel Aleksanyan, Mery Panosyan, a lecturer at the Economics Faculty and many other experts.