3. «Հայերի ցեղասպանությունը. անցյալի և ներկայի ներհայեցումներ» խորագրով միջազգային գիտաժողով ԵՊՀ-ում
19.09.24 - 21.09.24
«Հայերի ցեղասպանությունը. անցյալի և ներկայի ներհայեցումներ» խորագրով միջազգային գիտաժողով ԵՊՀ-ում
Ս.թ. սեպտեմբերի 19-ին՝ ժամը 9:00-ին, ԵՊՀ-ում  կմեկնարկի «Հայերի ցեղասպանությունը. անցյալի և ներկայի ներհայեցումներ» խորագրով եռօրյա միջազգային գիտաժողովը՝ նվիրված Ֆրանց Վերֆելի «Մուսա լեռան քառասուն օրը» վեպի 90-ամյակին:
Գիտաժողովին կմասնակցեն ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը, ԳԱԱ պատմության ինստիտուտի տնօրեն Աշոտ Մելքոնյանը, ԵՊՀ ՀՀԻ տնօրեն Վահրամ Պետրոսյանը, աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած գիտնականներ, դեսպաններ և այլք:

3. International Conference Titled "The Genocide of Armenians: Retrospectives and Perspectives" at YSU
19.09.24 - 21.09.24
International Conference Titled "The Genocide of Armenians: Retrospectives and Perspectives" at YSU
On September 9, 2024, at 9:00 am, YSU will host a three-day international conference titled "The Genocide of Armenians: Retrospectives and Perspectives". The event marks the 90th anniversary of the publication of Franz Werfel’s novel, The Forty Days of Musa Dagh.
YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan, Ashot Melkonyan, the Director of the Institute of History of NAS RA, and Vahram Petrosyan, the Director of IAS at YSU, along with scholars from around the globe, ambassadors, and other distinguished guests, will participate in the conference.