Եվրոպական ուսումնասիրությունների միջառարկայական մագիստրոսական ծրագիր՝ ամբողջական կրթաթոշակի տրամադրմամբ․ տեղեկատվական հանդիպում ԵՊՀ-ում
Եվրոպայի քոլեջը Նատոլինում (College of Europe in Natolin) առաջարկում է եվրոպական ուսումնասիրությունների միջառարկայական մագիստրոսական ծրագիր՝ ամբողջական կրթաթոշակի տրամադրմամբ։ ԵՊՀ-ի և Եվրոպայի քոլեջի համագործակցության շրջանակում այս մագիստրոսական կրթական ծրագրին դիմելու հնարավորություն ունեն նաև ԵՊՀ ուսանողները։
Ս․թ․ հոկտեմբերի 24-ին՝ ժամը 14։30-ին, ԵՊՀ եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնում (ԵՊՀ գրադարանի մասնաշենք) տեղի կունենա նշյալ մագիստրոսական ծրագրի վերաբերյալ տեղեկատվական հանդիպում Եվրոպայի քոլեջի ծրագրերի և հաղորդակցման մասնագետ Տաթևիկ Հովհաննիսյանի հետ։
Հանդիպման շրջանակում կներկայացվի ակադեմիական ծրագիրը, որը ներառում է՝
մեկշաբաթյա 2 ուսումնական այց տարբեր տարածաշրջաններ,
լեզուների ամառային ակադեմիա,
լեզուների հավելյալ ուսուցման հնարավորություն (արաբերեն, անգլերեն, ֆրանսերեն, գերմաներեն, իտալերեն, լեհերեն, ռուսերեն, ուկրաիներեն և իսպաներեն),
մասնագիտական կողմնորոշմանն ուղղված հանդիպումներ,
մասնագիտական զարգացման թրեյնինգներ։
Առաջարկվող երկլեզու մագիստրոսական ծրագիրը համարվում է եվրոպական ուսումնասիրությունների համընդգրկուն միջառարկայական ծրագրերից մեկը Եվրոպայում։
Կրթական ծրագրի մանրամասներին հնարավոր է ծանոթանալ՝ անցնելով հետևյալ հղումով՝ https://www.coleurope.eu/natolin։

Informational Meeting at YSU: Interdisciplinary Master's Program in European Studies with Full Scholarship
The College of Europe in Natolin offers an interdisciplinary master's program in European Studies with a full scholarship. Within the framework of cooperation between YSU and the College of Europe, YSU students also have the opportunity to apply for this master's program.
On October 24, 2024, at 2:30 p.m., the YSU Center for European Studies (Library Building) will host an informational meeting about the master's program with Tatevik Hovhannisyan, Project and Communications Officer at the College of Europe.
During the meeting, the academic program will be presented, which includes:
2 one-week study visits to different regions
Summer academy of languages
Additional language learning opportunities (Arabic, English, French, German, Italian, Polish, Russian, Ukrainian and Spanish)
professional orientation meetings
professional development trainings
The proposed bilingual master's program is regarded as one of the most comprehensive interdisciplinary programs in European studies in Europe.
Details about the educational program can be found at the following link: https://www.coleurope.eu/natolin