«Անհատական դրամաշնորհների» («Fellowships») ծրագիրը ԵՊՀ-ում
Ս․թ. փետրվարի 11-ից սկսած՝ ժամը 11:00-12:00-ն, ԵՊՀ բոլոր ֆակուլտետներում Հ․ Հովնանյան ընտանեկան հիմնադրամը մեկնարկում է «Անհատական դրամաշնորհների» («Fellowships») ծրագիրը: Ուսանողների և դասախոսների համար կիրականացվի տեղեկատվական հանդիպումների շարք։
Ծրագրի շրջանակում հիմնադրամը հովանավորում է այն անհատներին, որոնք միջազգային հեղինակավոր հարթակներում ներկայացնում են Հայաստանը իրենց աշխատանքների կամ տաղանդ(ներ)ի միջոցով (մասնագիտական համաժողովներ, միջազգային մրցույթներ, փառատոներ և ցուցահանդեսներ գիտության բոլոր ճյուղերի, արվեստի, արհեստի և սպորտի ոլորտներում)։

3. Individual Grant Program at YSU
Starting February 11, 2025, from 11:00 a.m. to 12:00 p.m., the H. Hovnanian Family Foundation will launch the Individual Grant Program across all faculties at Yerevan State University (YSU). A series of informational meetings will be held for students and faculty members.
Through this program, the foundation sponsors individuals who represent Armenia on prestigious international platforms through their work or talents. This includes participation in professional conferences, international competitions, festivals, and exhibitions across all fields of science, arts, crafts, and sports.