ԵՊՀ հիմնադրման օրը՝ մայիսի 16-ին, ԵՊՀ-ում անցկացվեց «ԲանՈՒԳործ․ ԵՊՀ էքսպո-2024»-ը, որին մասնակցեց նաև ԵՊՀ մանկավարժության և կրթության զարգացման կենտրոնը։
Կարիերայի տոնավաճառում կենտրոնի պրոֆեսորադասախոսական և ուսանողական անձնակազմը ներկայացել էր կրթական ծրագրերի մասին ֆիլմերով, տեղեկատվական թերթիկներով, սահիկաշարերով, «Կրթությունը 21-րդ դարում» գիտամեթոդական միջազգային գրախոսվող հանդեսով, դասագրքերով։
Կենտրոնի տաղավարում սիրով հյուրընկալվեցին Երևանի, ինչպես նաև տարբեր մարզերի դպրոցների աշակերտներ։
Մասնագիտական կողմնորոշման գործընթացում կարևոր խորհրդատվության, ինչպես նաև սոցիալական մանկավարժի մասնագիտության կարևորությունն ընդգծելու նկատառումով տաղավարում կազմակերպվեցին վարպետաց դասեր. դպրոցականները ծանոթացան սոցիալական մանկավարժի մասնագիտությանը, ինչպես նաև աշխատանքի ընդունման հնարավորություններին, աշխատաշուկայի հիմնական միտումներին:

5. YSU Pedagogy and Education Development Center participates in "Learn & Work: YSU Expo 2024"
On May 16, on the foundation day of Yerevan State University, the event "Learn & Work: YSU Expo 2024" was held, in which the YSU Pedagogy and Education Development Center participated.
At the Career Fair, the center's teaching staff and students presented films, information leaflets, slides, the international scientific-methodical peer-reviewed journal “Education in the 21st Century” and textbooks about educational programs.
The center kindly welcomed students from schools in Yerevan, as well as various provinces at its booth.
The center hosted master classes aimed at highlighting the significance of professional orientation and the role of a social pedagogue. Schoolchildren had the opportunity to learn about the profession of social pedagogue, employment prospects, and the main trends in the labor market.