Իսպանիայի ուսումնական հաստատություններում գործում են զբոսաշրջության ոլորտին առնչվող կրթական ծրագրեր:
Ծրագրերի վերաբերյալ տեղեկությունները՝ կից:
Պեկինի տեխնոլոգիական համալսարանի (Beijing Institute of Technology) մագիստրատուրայում և ասպիրանտուրայում ուսանելու նպատակով ՉԺՀ կառավարությունը «Chinese Government Scholarship (CSC)» ծրագրի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետությանը հատկացրել է կրթաթոշակային 3 տեղեր:
Մասնակցության համար անհրաժեշտ է լրացնել...
Հոլոքոստի ուսումնասիրությունների Սիմոն Վիզենթալի անվան Վիեննայի ինստիտուտը հայտարարել է 2025-2026 ակադեմիական տարվա կրթաթոշակների տրամադրման մեկնարկի մասին:
Կրթաթոշակների հատկացման այս ծրագիրը նախատեսված է ինստիտուտի գործունեության ուղղություններին առնչվող ոլորտներում մասնագիտացած կրտսեր և ավագ...
2025 թ․ ամռանը Լա Կորունյայի համալսարանում (Իսպանիա) կանցկացվի միջազգային ամառային դպրոց։
Ամառային դպրոցի շրջանակում դասավանդելու նպատակով օտարերկրյա պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներին հնարավորություն է ընձեռվում ներկայացնելու ամառային դպրոցի համար դասընթացների ծրագրեր։
Առաջարկվող...
Մեկնարկել է Շվեյցարիայի կառավարության կողմից տրամադրվող գերազանցության կրթաթոշակային մրցույթը:
Շվեյցարիայի կառավարության՝ գերազանցության կրթաթոշակները նախատեսված են արտերկրից ժամանած երիտասարդ հետազոտողների, ինչպես նաև բակալավրի կոչում ունեցող օտարերկրյա արվեստագետների համար:
Մանրամասները՝ այստեղ։
Բեռլինի ներկայացուցիչների պալատը կրթաթոշակ է տրամադրում հետխորհրդային երկրների բուհերի շրջանավարտների և ասպիրանտների համար:
Կրթաթոշակի մասին ավելի մանրամասն՝ այստեղ:
«Քեն Կակոսյան ընտանիք» կրթաթոշակային հիմնադրամը կրթաթոշակներ կտրամադրի Երևանի պետական համալսարանի, Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի և Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի մարզաբնակ ուսանողների՝ փոխհատուցելով նրանց վարձավճարը մինչև ուսման ավարտ:
Արդեն իսկ կրթաթոշակի արժանացած ուսանողները պետք է...
Մանուկյանի անվան կրթաթոշակի շրջանակում կրտսեր գիտնականներին առաջարկվում է ինտելեկտուալ միջավայր, որտեղ նրանք հնարավորություն կունենան կատարելու իրենց գիտական հետազոտությունները և դասավանդելու մեկ դասընթաց:
Կրթաթոշակին դիմելու վերաբերյալ մանրամասները՝ այստեղ:
Կլայպեդայի համալսարանի Լիտվական ուսումնասիրությունների և օտար լեզուների կենտրոնը սիրով հրավիրում է օտարերկրացիներին գրանցվելու լիտվերենի և լիտվական մշակույթի առաջիկա ձմեռային դասընթացներին։