«Հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչության օպերատիվ-հետախուզական գործառույթներ իրականացնող թափուր պաշտոնների համալրման մրցույթ և նույն վարչության ծառայողների պատրաստում» խորագրով դասընթաց ԵՊՀ-ում
Ս․թ․ մարտի 25-ին՝ 14։30-ին, ԵՊՀ Սարգիս և Մարի Իզմիրլյանների անվան գրադարանի 503 ընթերցասրահի մեծ սրահում ԵՊՀ շրջանավարտների և կարիերայի կենտրոնի և ՊԵԿ-ի համագործակցության շրջանակում կանցկացվի տեղեկատվական հանդիպում ուսանողների համար։
Հանդիպման ընթացքում կներկայացվեն «Հետաքննության և օպերատիվ հետախուզության վարչության օպերատիվ-հետախուզական գործառույթներ իրականացնող թափուր պաշտոնների համալրման մրցույթ և նույն վարչության ծառայողների պատրաստում» խորագրով դասընթացի մանրամասները։
Դասընթացին մասնակցելու հնարավորություն ունեն հայերենին տիրապետող, 18 տարին լրացած, բարձրագույն կրթություն ունեցող ՀՀ քաղաքացիները։
Դասընթացը հաջողությամբ ավարտած մասնակիցները հնարավորություն կունենան աշխատանքի անցնելու ՊԵԿ հետաքննության և օպերատիվ-հետախուզության վարչության ոլորտային և տարածքային բաժիններում, որոնք տեղեկայված են Երևանում։

Training at YSU: "Competition for Filling Vacant Positions Performing Operational-Intelligence Functions of Investigation and Operational Intelligence Department and Training of the Department's Staff"
On March 25, 2025, at 2:30 p.m., YSU Library named after Sarkis and Marie Izmirlian will host an informational meeting for students, as part of the collaboration between YSU Alumni and Career Center and the State Revenue Committee (SRC).
During the meeting, detailed information about the training titled "Competition for Filling Vacant Positions Performing Operational-Intelligence Functions of Investigation and Operational Intelligence Department and Training of the Department's Staff" will be presented.
The training is open to Armenian-speaking citizens of the Republic of Armenia who are at least 18 years old and hold a higher education degree.
Participants who successfully complete the training will have the opportunity to work in the sectoral and territorial divisions of the Investigation and Operational Intelligence Department of the SRC, located in Yerevan.