Կրթաթոշակի տրամադրում1
Մագիստրոսական ծրագիրն իրականացվում է Սան Խոսեի պետական համալսարանի, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի ու Ինովացիոն լուծումների և տեխնոլոգիաների կենտրոնի հետ համատեղ՝ PMI Science-ի աջակցությամբ:
«Տվյալների գիտությունը բիզնեսում» մագիստրոսական ծրագրի շրջանակում լավագույն ուսանողները յուրաքանչյուր տարի հնարավորություն ունեն օգտվել PMI Science-ի աջակցությամբ «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի (EIF) կողմից տրամադրվող ֆինանսավորման հնարավորությունից։
Մագիստրոսական ծրագրի թիմը  գործընկերների հետ համատեղ մշակել է ընտրության և գնահատման գործընթացը, որի հիման վրա բարձր առաջադիմությամբ և գրանցած հաջողություններով աչքի ընկնող ուսանողները կարող են օգտվել այս հնարավությունից:
Այս տարիների ընթացքում «Տվյալների գիտությունը բիզնեսում» մագիստրոսական ծրագրի 83 ուսանողների արդեն իսկ հատկացվել է ֆինանսավորում:
Հայ Կրթական Հիմնարկության  կողմից ևս «Տվյալների գիտությունը բիզնեսում» մագիստրոսական ծրագրին կրթաթոշակներ է տրամադրվում, քանի որ կրթական ծրագիրը ևս ներառված է կրթաթոշակային մրցույթի մասնագիտությունների ցանկում։

“Data Science in Business” master’s program is implemented in collaboration with San José State University, the Enterprise Incubator Foundation (EIF), and the Innovation Solutions and Technology Center (ISTC), with the support of PMI Science.
Within the framework of the Master’s program in “Data Science in Business,” the best students each year have the opportunity to benefit from funding provided by the Enterprise Incubator Foundation (EIF) with the support of PMI Science.
Together with its partners, the program team has developed a selection and evaluation process, based on which students with high academic performance and notable achievements can access this opportunity.
Over the years, 132 students of the “Data Science in Business” master’s program have already received funding.
The Armenian Educational Foundation also provides scholarships to the “Data Science in Business” master’s program, as the program is included in the list of eligible disciplines for its scholarship competition.