- ԵՊՀ-ի և ԱՊՀ երկրներում «Kotler Impact»-ի ներկայացուցիչ «AWE Consulting»-ի միջև ստորագրվեց հուշագիր
Մայիս 20, 2024 | 16:47
ԵՊՀ-ի և ԱՊՀ երկրներում «Kotler Impact»-ի ներկայացուցիչ «AWE Consulting»-ի միջև ստորագրվեց հուշագիր
ԵՊՀ ռեկտոր Հովհաննես Հովհաննիսյանը, ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի դեկան Կառլեն Խաչատրյանը և ԱՊՀ երկրներում «Kotler Impact» ընկերության բացառիկ ներկայացուցիչ «AWE Consulting» ՍՊԸ-ի տարածաշրջանի տնօրեն Մերի Գրիգորյանը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր:
Հուշագրի նպատակն է կողմերի միջև հաստատել գործընկերային հարաբերություններ և իրականացնել համատեղ մի շարք ծրագրեր: Համագործակցության արդյունքում կհրատարակվի «Ժամանակակից մարքեթինգի հիմունքները. Հայաստանի հրատարակություն» գիրքը:
ԵՊՀ տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի դեկան Կառլեն Խաչատրյանը, կարևորելով նման համագործակցությունը, նշեց, որ այն կօգնի ուսանողների համար մարքեթինգային տարբեր միջոցառումներին մասնակցելու հնարավորություններ ստեղծելու տեսանկյունից:
«Նախատեսվում է հայկական մարքեթինգային ընկերությունների անցած ճանապարհի և պատմության հիման վրա դասագիրք մշակել, որի ստեղծմանը կմասնակցի ֆակուլտետի անձնակազմը: Այնուհետ հնարավորություն կտանք ուսանողներին սովորելու այդ ուսումնական ձեռնարկով, քանի որ մինչ այս մարքեթինգի հետ կապված տարբեր դասընթացների շրջանակում ուսանողներին ներկայացվել են միջազգային խոշոր ընկերությունների օրինակները: Ձեռնարկը առանձնանում է հենց դրանով, քանի որ շատ կարևոր է, որ մեր ուսանողները ծանոթանան նաև հայկական ընկերությունների հաջողության պատմություններին և մոտեցումներին»,- ասաց Կառլեն Խաչատրյանը:
ԱՊՀ երկրներում «Kotler Impact» ընկերության բացառիկ ներկայացուցիչ «AWE Consulting» ՍՊԸ-ի տարածաշրջանի տնօրեն Մերի Գրիգորյանն ընդգծեց՝ այն հաջողության պատմությունները, որոնք կտպագրվեն ձեռնարկում, կվերամշակվեն ԵՊՀ պրոֆեսորադասախոսական կազմի կողմից և կունենան ակադեմիական բովանդակություն:
«Գիրքը լույս կտեսնի երկու լեզուներով: Սկզբում կտպագրվի անգլերեն տարբերակը մոտ 10 հազար օրինակով: Այն կվաճառվի ամբողջ աշխարհում, այնուհետև կթարգմանվի հայերեն, ինչից հետո հույս ունենք, որ կկարողանանք գիրքը ներառել հայկական բոլոր բուհերի կրթական ծրագրերում»,- նշեց Մերի Գրիգորյանը:
Համագործակցության արդյունքում ԵՊՀ ուսանողները կստանան նաև Մարքեթինգի համաշխարհային գիտաժողովի մասնակցության տոմսեր:

May 20, 2024 | 16:47
YSU Rector Hovhannes Hovhannisyan, Dean of YSU Faculty of Economics and Management Karlen Khachatryan, and Regional Director of AWE Consulting LLC, the exclusive representative of Kotler Impact in CIS countries Mary Grigoryan, signed a memorandum of cooperation.
The purpose of the memorandum is to establish bilateral partnership ties and implement a range of programs through joint efforts. As a result of the cooperation the book "The Essentials of Modern Marketing: Armenia Edition" will be published.
Dean of the YSU Faculty of Economics and Management Karlen Khachatryan, attaching importance to this cooperation, highlighted its role in creating opportunities for students to participate in various marketing events.
"It is planned to develop a textbook about the journey and history of Armenian marketing companies, with active involvement from faculty members in its creation process. Afterwards, university lessons will be conducted with this textbook, as until now, only large international companies’ examples have been introduced to students in various marketing-related courses. The textbook stands out precisely since it offers our students a unique opportunity to learn the success stories and approaches of Armenian companies," said Karlen Khachatryan.
Mary Grigoryan, Regional Director of AWE Consulting LLC and the exclusive representative of Kotler Impact in CIS countries, emphasized that the success stories to be published in the textbook will be curated by YSU faculty members and will have academic content.
"The book will be published in two languages. Initially, the English version will be printed in about 10,000 copies for global distribution. Then it will be translated into Armenian, after which we hope to include the book in the educational programs of all Armenian universities," said Mary Grigoryan.
As a result of cooperation, YSU students will also receive tickets to participate in the World Marketing Congress.