Միջբուահական համագործակցության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Գրայֆսվալդի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի գերմանական բանասիրության ամբիոնի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2025...
փետրվար 2025 թ․
Միջբուհական համագործակցության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Հումբոլդտի համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն ԵՊՀ բոլոր ֆակուլտետների բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2025-2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Գերմաներենի/անգլերենի...
հոկտեմբեր 2024 թ․
DAAD (ԳԱՓԾ) արևելյան գործընկերության շրջանակում ԵՊՀ-ի և Գրայֆսվալդի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված միջբուհական պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն բոլոր ֆակուլտետների պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար՝ 2024/2025 ուստարվա 1-ին կիսամյակում 10 օր ժամկետով հետազոտական աշխատանք կատարելու...
Գերմանիայի Ֆրիդրիխ Շիլլերի անվան Յենայի համալսարանը միջբուհական համագործակցության շրջանակում տրամադրում է կրթաթոշակ ԵՊՀ ասպիրանտների համար՝ ամենաուշը 2024 թվականի դեկտեմբերի 30-ին հետազոտական այց կազմակերպելու նպատակով։
Ասպիրանտների համար կրթաթոշակը կազմում է 1200 եվրո:
Ավիատոմսերի գումարը ներառնված...
Գերմանիայի Ֆրիդրիխ Շիլլերի անվան Յենայի համալսարանը միջբուհական համագործակցության շրջանակում տրամադրում է կրթաթոշակ ԵՊՀ ասպիրանտների և պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար (1 ամիս ժամկետով)՝ ամենաուշը ս․թ. դեկտեմբերի 30-ին հետազոտական այց կազմակերպելու նպատակով։
Ասպիրանտներին կտրամադրվի 1200...
DAAD արևելյան գործընկերության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Գրայֆսվալդի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված միջբուհական պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն բոլոր ֆակուլտետների պրոֆեսորադասախոսական հիմնական կազմի համար` 2024/2025 ուստարվա 1-ին կիսամյակում կամ 2024/2025 ուստարվա 2-րդ...
Միջբուհական համագործակցության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Հումբոլդտի համալսարանի միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն ԵՊՀ բոլոր ֆակուլտետների բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2024-2025 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Գերմաներենի առնվազն B2...
Ռյուկոկուի համալսարանը (Ճապոնիա) միջբուհական համագործակցության շրջանակում նախատեսել է շարժունություն ԵՊՀ ուսանողների համար՝ 2024-2025 ուստարվա 2-րդ կիսամյակում ուսանելու նպատակով:

Under the framework of inter-university cooperation, an agreement has been signed between Yerevan State University (YSU) and the University of Greifswald (Germany), which provides mobility opportunities for bachelor’s and master's students of the Chair of German Philology at the Faculty of European...
February 2025
As part of the interuniversity cooperation and the agreement signed between Yerevan State University and Humboldt University, mobility opportunities are planned for bachelor's and master's students from all YSU faculties to study during the first semester of the 2025-2026 academic year.
Knowledge of...
October 2024
An inter-university agreement between Yerevan State University (YSU) and the University of Greifswald (Germany), established within the framework of the DAAD Eastern Partnership, facilitates mobility for the main teaching staff of all faculties. The program allows faculty members to carry out...
Friedrich Schiller University Jena, Germany, offers a scholarship for YSU PhD students to organize a research visit, which should take place no later than December 30, 2024.
The scholarship provides 1,200 euros, but please note that airfare is not included.
A minimum B2 level proficiency in German...
Friedrich Schiller University Jena, Germany, offers a scholarship for YSU PhD students and teaching staff as part of inter-university cooperation to organize a research visit, which should take place no later than December 30, 2024, for a duration of one month.
The scholarship provides 1,200 euros...
Within the framework of the interuniversity agreement signed as part of the DAAD Eastern Partnerships, Yerevan State University (YSU) and the University of Greifswald (Germany) offer mobility opportunities for teaching staff from all faculties. This program allows for research work for a period of...
As part of the interuniversity cooperation and the agreement signed between Yerevan State University and Humboldt University, mobility opportunities are planned for bachelor's and master's students from all YSU faculties to study during the second semester of the 2024-2025 academic year.
Knowledge...
Ryukoku University in Japan is offering a student exchange program for YSU students to study in the second semester of the 2024-2025 academic year as part of inter-university cooperation.
All costs associated with the program will be covered by the student. The deadline for submitting applications is...