ԵՊՀ իրավագիտության ֆակուլտետում ս.թ նոյեմբերի 11-ին կազմակերպվեց 2024-2025 ուստարվա հեռակա ուսուցման առաջինկուրսեցիների իրազեկում։
Ֆակուլտետի դեկան Հարություն Խաչիկյանը, դեկանի տեղակալ Աշոտ Պետրոսյանը, ֆակուլտետի ուսանողական խորհրդի նախագահ Մանանա Դավթյանը առաջինկուրսեցիների իրազեկման նպատակով կազմակերպված դասընթացի շրջանակում ներկայացրին ուսումնական ստորաբաժանումը, ուսումնական գործընթացի կազմակերպման հիմնական սկզբունքները, ամբիոնները, կրթական ծրագրերը, ուսումնական գործընթացում թվային գործիքների կիրառման կարգը, դրանց օգտագործման անհրաժեշտությունը:
Հարություն Խաչիկյանը ներկայացրեց իրավագիտություն մասնագիտությանն առնչվող մանրամասները, կարիերայի հեռանկարները և պատասխանեց առաջինկուրսեցիներին հետաքրքրող հարցերին:

On November 11, 2023, YSU Faculty of Law organized an orientation session for first-year students enrolled in part-time study programs for the 2024-2025 academic year.
During the event, Dean of the faculty Harutyun Khachikyan, Deputy Dean Ashot Petrosyan, and President of the Faculty Student Council Manana Davtyan introduced the academic unit, the main principles of organizing the educational process, the chairs, educational programs, and the procedures for using digital tools in the educational process, as well as the necessity of their application.
Harutyun Khachikyan provided details regarding the law specialization, career prospects, and addressed questions raised by the first-year students.