4. ԵՊՀ որակի ապահովման կենտրոնն անցկացնում է խորհրդատվություններ
Բակալավրի կրթական ծրագրերի մշտադիտարկման գործընթացի շրջանակում ԵՊՀ որակի ապահովման կենտրոնի կազմակերպած խորհրդատ­վությունները շարունակվում են: Մշտադիտարկման խմբերը բարձր են գնահատում այս նախաձեռնությունը և փաստում, որ հանդիպումները նպաստում են առավել արդյունավետ լուծելու իրենց առջև դրված խնդիրները:
Ս. թ. հունիսի 16-ին և 19-ին կենտրոնում հանդի­պումներ անցկացվեցին ևս չորս ֆակուլտետի և ինստիտուտի ներկայացուցիչների հետ՝ Սոցիոլոգիայի (2 կրթական ծրագիր), Փիլիսոփայության և հոգեբանության (2 կրթա­կան ծրագիր), Քի­միայի (2 կրթական ծրագիր), Ֆարմացիայի (1 կրթա­կան ծրագիր):
Հանդիպման ընթացքում ՈԱ կենտրոնի տնօրեն Ա. Բուդաղյանը ներկայացրեց կրթական ծրագրերի մշտադիտարկման գործընթացի արդյունքում կազմվող զեկույցի մանրամասները և պատասխանեց ներկաների հարցերին:

Within the framework of the monitoring process of Bachelor's educational programs, the consultations organized by the YSU Quality Assurance Center continue. The monitoring groups highly appreciate this initiative and state that the meetings contribute to solving the issues more effectively.
On June 16 and 19, 2023, the meetings were held at the center with representatives of four more faculties and institutes: Sociology (2 educational programs), Philosophy and Psychology (2 educational programs), Chemistry (2 educational programs), and Pharmacy (1 educational program).
During the meeting, the director of the Quality Assurance Center A. Budaghyan presented the details of the report drawn up as a result of the monitoring process of educational programs and answered the questions of the attendees.