«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Կոտ դ'Ազուր համալսարանի (Ֆրանսիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ ԵՊՀ մագիստրատուրայի ուսանողների և ասպիրատների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու...
մարտ 2025 թ․
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Տարտուի համալսարանի (Էստոնիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Կենսաբանության ֆակուլտետի ուսանողների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
Անգլերենի...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Վալլադոլիդի համալսարանի (Իսպանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար` 2025/2026 ուսումնական տարում 5 ամիս ժամկետով ուսանելու...
«Էրազմուս+» շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Գրայֆսվալդի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Եվրոպական լեզուների և հաղորդակցության ֆակուլտետի գերմանական բանասիրության ամբիոնի, Միջազգային հարաբերությունների, Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Գրենոբլի համալսարանի (Ֆրանսիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Ինֆորմատիկայի և կիրառական մաթեմատիկայի ֆակուլտետի, Ֆիզիկայի ինստիտուտի բակալավրիատի 4-րդ, մագիստրատուրայի...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Պալացկու համալսարանի (Չեխիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ քաղաքագիտության բաժնի ուսանողների համար` 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում ուսանելու նպատակով:
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Կադիսի համալսարանի (Իսպանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2025/2026 ուսումնական տարում 5 ամիս ժամկետով ուսանելու նպատակով:
Իսպ...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Ուփսալայի համալսարանի (Շվեդիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ բոլոր ֆակուլտետների բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2025֊2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Աալենի համալսարանի (Գերմանիա) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում են շարժունություններ Մաթեմատիկայի և մեխանիկայի, Տնտեսագիտության և կառավարման, Միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետի «Հանրային...
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության գործողության շրջանակում Երևանի պետական համալսարանի և Բելաստոկի համալսարանի (Լեհաստան) միջև կնքված պայմանագրով նախատեսվում է շարժունություն Իրավագիտության ֆակուլտետի բակալավրիատի և մագիստրատուրայի ուսանողների համար՝ 2025/2026 ուստարվա 1-ին կիսամյակում...

This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between Kolding Business Academy and Yerevan State University. Under this call mobilities (BA level) from the Faculty of Economics and Management, Yerevan State...
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement signed between Yerevan State University and Vrije Universiteit Brussel, Belgium, mobility opportunities are available for students from the Institute of Physics to undertake a two-month traineeship during...
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between Humboldt Universitat zu Berlin (Germany) and Yerevan State University. Under this call mobilities (PhD level) from the all Faculties of Yerevan State University...
This call regulates the application procedure for students in the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility project between WSB University (Poland) and Yerevan State University. Under this call mobilities (BA and MA level) from the Faculties of Economics and Management and...
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the Gabriele d'Annunzio University (Italy), mobility opportunities are available for bachelor's and master's students of YSU to study during the first...
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the National and Kapodistrian University of Athens (Greece), mobility opportunities are available for students of the YSU Institute of Physics to study during...
March 2026
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and Kolding Business Academy (Denmark), mobility opportunities are available for bachelor's students of the Faculty of Economics and Management to study during...
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the University of Coimbra (Portugal), mobility opportunities are available for bachelor's and master's students majoring in Political Science and Public...
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility action, under the agreement concluded between Yerevan State University and the University of Cádiz (Spain), mobility opportunities are available for bachelor's and master's students to study for a period of 5 months during the 2026...
This call regulates the application procedure for students in the framework of Erasmus+ project between University of Leipzig and Yerevan State University. Under this call mobilities (BA and MA level) from the Faculties of Oriental Studies /especially the Department of Arabic Studies/...