ԵՊՀ Պալեանների անվան դահլիճում Իրավագիտության ֆակուլտետի 2023-2024 թթ. ուստարվա շրջանավարտների՝ արդեն կայացած իրավաբանների ավարտական դիպլոմների հանձնման արարողությունն էր:
Շրջանավարտներին բարի երթ մաղթեց իրավագիտության ֆակուլտետի դեկան Հարություն Խաչիկյանը: Նա նշեց. «Հարգելի՛ շրջանավարտներ, դուք այսօր ավարտեցիք միջազգային համալսարանական որակավորման վարկանիշով ՀՀ-ում և տարածաշրջանում առաջատար և ամենահեղինակավոր բուհը: Վստահ եմ՝ բարձր եք պահելու համալսարանի, իրավագիտության ֆակուլտետի և իրավաբանի կոչումը ձեր մասնագիտական գործունեության բոլոր ոլորտներում: Դուք ավարտեցիք ձեր կյանքի ամենահիշարժան էտապը: Շնորհավորում եմ ձեզ՝ իրավաբանի բարձր կոչմանն արժանանալու համար: Համալսարանը և ֆակուլտետը ձեզ տվել են ժամանակի մարտահրավերներին համապատասխան կրթություն, և վստահ ենք, որ այն իրագործելի կդարձնեք աշխատանքային մասնագիտական գործունեության ընթացքում: Դուք զարգացում ապահովող, միջավայր փոփոխող, դժվարություններ ու ճգնաժամեր հաղթահարած սերունդ եք: Բարի երթ եմ մաղթում ձեզ. վստահ ենք, որ համալսարանի և ֆակուլտետի հետ կապը դեռ կշարունակեք»:
Շնորհակալական խոսքով հանդես եկան շրջանավարտներ Մանե Խաչատրյանը, Մայա Նադոյանը, Աիդա Հովհաննիսյանը և արցախցի Արա Սարգսյանը: Նրանք շնորհակալություն հայտնեցին ֆակուլտետի պրոֆեսորադասախոսական կազմին, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Հարություն Խաչիկյանին, իրավաբանական գիտությունների դոկտոր, պրոֆեսոր Գագիկ Ղազինյանին, դեկանատի աշխատակիցներին, բոլոր նրանց, ովքեր աջակցել են այս կամ այն հարցում: Շրջանավարտները նշեցին, որ համալսարանի և հարազատ ֆակուլտետի աջակցությամբ իրենց սերունդը կրթության բարդույթների հետ զուգահեռ կարողացել է հաղթահարել նաև ժամանակի՝ գիտելիքների յուրացման, անհատի կայացման և տարաբնույթ այլ հարցերի հետ կապված մարտահրավերներ: Վերջիններս վստահեցրին, որ պատվով կրելով իրավաբանի բարձր կոչումը՝ հետայսու այն պետք է ներդնեն ի բարօրություն Հայաստանի Հանրապետության բարգավաճման:
Արցախցի Արա Սարգսյանը իր երախտագիտությունը հայտնեց համալսարանին և ֆակուլտետին՝ արագ ինտեգրելու, կրթության հարցում աջակցելու համար:
Իրավագիտության ֆակուլտետին հրաժեշտ տվեցին մասնագիտական գիտելիքներով զինված 188 շրջանավարտ, որից 37-ը՝ գերազանցության դիպլոմով:

The Diploma Awarding Ceremony for the graduates of the Faculty of Law from the 2023-2024 academic year was held in the YSU Paleans Hall, celebrating the achievements of the newly established lawyers.
Dean of the Law Faculty Harutyun Khachikyan extended his best wishes to the graduates for their professional journey. He stated: "Dear graduates, today you have graduated from the leading and most prestigious university in Armenia and the region, recognized internationally. I am confident that you will uphold the University, the Faculty of Law, and the esteemed title of lawyer in all your professional endeavors. You have completed a significant and memorable phase of your lives. Congratulations on earning the distinguished title of lawyer. The education you have received is designed to meet contemporary challenges, and we trust you will apply it effectively in your careers. You represent a generation that drives development, fosters change, and overcomes difficulties. I wish you a successful professional path and look forward to your continued connection with the university and the faculty."
Graduates Mane Khachatryan, Maya Nadoyan, Aida Hovhannisyan, and Ara Sargsyan from Artsakh delivered a thank-you speech. They expressed gratitude to the faculty members, including Doctor of Juridical Sciences, Professor Harutyun Khachikyan and Doctor of Juridical Sciences, Professor Gagik Ghazinyan, as well as the dean's office staff and all those who supported them. They acknowledged that with the university's and faculty’s support, they were able to navigate the challenges of their education, personal development, and various other issues. They vowed to honor the title of lawyer by contributing to the prosperity of the Republic of Armenia.
Ara Sargsyan specifically thanked the university and faculty for their swift integration and educational support.
A total of 188 graduates, armed with professional knowledge, bid farewell to the Faculty of Law, with 37 of them earning diplomas of excellence.